Дитинство — прекрасна пора, але минає воно дуже непомітно. Як сон… Життя тече плавно, без поштовхів і різких заворотів. Тебе люблять, плекають, часом лають, але теж люблячи. І раптом — грім серед ясного неба: одного разу ти прокидаєшся і розумієш, що дитинство закінчилося, помахало тобі яскравим крилом уже минулого і сховалося, полетіло до інших берегів, країн, далеко, звідкіля немає вороття.

31 червня, напередодні Дня захисту прав дітей та у свято Зіслання Святого Духа в Улашківському монастирі за тісної співпраці районного відділу освіти Чортківської райдержадміністрації та сестер Пресвятої родини було проведено урочисті заходи на тему «Дитинство за мир». Організатори намагалися продовжити миті дитинства школярам, яким випала доля жити у складний для країни час.
Знаково, що дійство розпочалося Святої Літургією, яку очолив Преосвященний Владика Димитрій (Григорак) Єпископ Бучацький. Діти шкіл району з сусідніх до Улашківців сіл разом з учителями молилися за мир в Україні. Спільно з дітворою уклінно просили змилування Господа над нашою багатостраждальною країною депутат Верховної Ради України Олег Барна, голова Чортківської РДА Михайло Сташків, заступник голови Чортківської районної ради Любомир Хруставка, начальник відділу освіти Чортківської РДА Ірина Гулька, завідувач районним методичним кабінетом Світлана Петрів, депутат Чортківської районної ради, знаний на теренах району меценат Василь Вислоцький, учасники АТО Петро Єременко, Андрій Маньовський, Василь Кондратович, Дмитро Оріх.
Правлячий Архиєрей Бучацької Єпархії УГКЦ Дмитро Григорак під завісу Святої Літургії вручив Подячні Грамоти та ікони живим Героям України, учасникам АТО та поблагословив їх на щасливе мирне майбутнє. Також Владика Димитрій вручив Подячні Грамоти та висловив щирі слова вдячності за активну громадську позицію народному депутатові Олегу Барні, за меценатство та підтримку воїнів, їхніх сімей та дітей, за благородне серце депутату Чортківської районної ради Василю Вислоцькому, відзначив Подячними Грамотами за співпрацю з Бучацькою Єпархією УГКЦ у справі християнського та патріотичного виховання дітей та молоді – начальника районного відділу освіти Ірину Гульку та зав РМК Світлану Петрів. Образи Святих в подарунок від Владики отримали і голова Чортківської РДА Михайло Сташків та заступник голови Чортківської районної ради Любомир Хруставка.
Опісля Служби Божої біля каплички учні районних шкіл співали патріотичні пісні і декламували вірші. Від щирих сердечних виступів юних патріотів направду мороз пробирав тіло – наші діти справжні патріоти своєї землі! Присутні на заході сільчани не стримували сліз, коли мав слово їхній земляк, учасник АТО Петро Єременко, ридали сивочолі бабусі і ледь стримували солону сльозу чоловіки під час молитви за загиблими у час Революції Гідності та воєнних дій на Сході нашої країни.
Виступи шанованих гостей – представників церковної і світської влади зводилися до одного – бажання довгоочікуваного миру!
Начальник районного відділу освіти Ірина Гулька підводячи підсумки, зазначила: «Дари Духа Святого здобуваються молитвою, вірою та добрими ділами. Плоди Святого Духа: милосердя, доброта, любов. Недаремно саме у День Зіслання Святого Духа ми цьогоріч відзначаємо День захисту прав дітей. Бо поміж нами є людина, яка не на словах, а справами виконує Заповіді Божі і чи не найбільше спричинилася до проведення сьогоднішнього заходу – це депутат Чортківської районної ради, знаний у краї меценат Василь Михайлович Вислоцький, завдяки якому усі учасники заходу отримають у подарунок солодощі, канцелярію і ряд різних цікавинок». І у часі, коли пан Василь Вислоцький вітав дітей з нагоди свята, найменші з учасників уже не мали терпцю – так хотілося поласувати смаколиками і побачити усе подароване…
Урочиста мить … Посеред монастирського подвір’я, у зелені барв шкільна і церковна родина, представники влади запускають у небо сині та жовті кульки… За мир, за щасливе дитинство!
Кульки вітер, здається, несе у небеса, до Всевишнього, тим самим ще раз закликаючи Господа нашого змилосердитися над Україною і подарувати їй мир і спокій!

Тетяна Гульчак

SAM_5252

SAM_5294

SAM_5253

SAM_5297

SAM_5309