Серед громадських організацій, які сьогодні де­мон­струють активний розвиток і плідну діяльність, – Бережанська “Спілка бійців та волонтерів АТО “Сила України”. Про це – у розмові з керівником районної структури організації, учасником Революції Гідності, заступником командира батальйону “Тернопіль” Олегом Іванійчуком.

– Якими є мета і напрямки діяль­ності ГО “Спілка бійців та волонтерів АТО “Сила України”?

– Основною метою діяльності нашої організації є об’єднання свідомих та активних громадян для здійснення й захисту прав і свобод, задоволення суспільних, зокрема економічних, соціальних, культурних, екологічних та інших інтересів українських воїнів. Добровільна соціально спрямована діяльність проводиться шляхом надання волонтерської допомоги з метою подолання терористичної загрози, збереження територіальної цілісності України, надання необхідної допомоги українським бійцям, інвалідам, ветеранам АТО, їх сім’ям, цивільному населенню, які постраждали від терористичних та бойових дій.

Головні напрямки роботи – надання допомоги бійцям, їх сім’ям та іншим громадянам, які постраждали внаслідок терористичних та бойових дій, у результаті військових чи соціальних конфліктів, нещасних випадків. Нині потрібні також допомога жертвам злочинів, біженцям, сприяння в організації їх обстеження та лікування, в наданні медико-психологіч­ної підтримки, розшук безвісти зниклих осіб, встановлення місць захоронень людей, котрі загинули внаслідок терорис­тичних чи бойових дій, волонтерська підтримка малозабезпечених, безпритульних, осіб, які потребують соціальної реабілітації. Маємо пропагувати волонтерську діяльність серед громадськості, органів державної влади та місцевого самоврядування, інших інститутів громадянського суспільства й інвесторів. Учасникам АТО та їх сім’ям потрібно допомагати.

– Пане Олеже, що вдалося зробити за невеликий період діяльності організації?

– Разом із моїми однодумцями – заступником голови, керівником громадської організації “Бережанська Самооборона” Олегом Захарківим, волонтерами Центру допомоги добровольцям АТО Галиною Сапеляк, Любомиром Кузяком, іншими небайдужими людьми – вдалося провести чимало важливих заходів. Це – благодійні концерти, зустрічі, гаражні розпродажі, різні акції.

За сприяння організації Центром допомоги добровольцям АТО відправлено
в східні регіони держави понад 100 тонн продуктів харчування, засобів особистої гігієни, одягу тощо. Наші волонтери  12 ра­зів побували в зоні АТО.

Ми направили клопотання до відпо­відних державних інстанцій про нагородження учасників АТО до Дня захисника України. У списку – воїни Сергій Крук, Ігор Кивух, Олег Поливко, Володимир Сікора, Руслан Рудіч, Віктор Іщук та інші.

– Де розташований офіс Бережанської “Спілки бійців та волонтерів АТО “Сила України”?

– Офіс наш на вулиці Шевченка, 14 у Бережанах. Однак тут іще потрібно провести значну роботу з ремонту й забезпечення офісним обладнанням. Користуючись нагодою, запрошую небайдужих бережанців допомогти нам у цьому. А також – долучитися до проведення благодійних заходів на підтримку українських бійців. Двері організації відчинені для наших однодумців та всіх небайдужих людей.

Нагадую, що з метою захисту соціально-правових, культурних, економічних, інших прав, свобод і законних інтересів учасників АТО та їх сімей, які проживають на території Бережанського району, організація проводитиме реєстрацію та облік вищезгаданих категорій осіб. Можна звертатися за телефонами: 098 179 31 70,  098 777 91 76.

– Дякую за розмову і бажаю успіхів у доброчинних справах!

Інтерв’ю вела Тетяна Бідзіля.

Спілка бійц. волон.ембл