Видатний польський поет, друг України і невтомний перекладач української літератури Юзеф Лободовський (1909–1988) став патроном нагороди, яка присуджується авторам оригінальних творів та перекладачам з країн Центральної і Східної Європи, а також популяризаторам ідеї єднання народів.

Люблінський відділ Товариства польських письменників за підтримки фондів «Willa Polonia» (Люблін) та «Dla Pokoleń» (Люблін) згідно з положенням визначив лауреатів премії ім. Юзефа Лободовського за 2014-ий рік у трьох номінаціях:
а) для письменника з країн Східної Європи, книжку якого перекладено польською мовою;
б) для перекладача польської літератури за переклад книжок сучасних польських авторів однією з мов Центральної або Східної Європи;
в) для популяризатора ідеї співпраці понад кордонами – у сферах політики, літератури, науки і мистецтва з країн Центральної та Східної Європи.
До складу журі Премії ввійшли:
– ксьондз, професор, доктор наук Едвард Валевандер – Голова журі;
– доктор наук Яніна Щешняк – член журі;
– професор, доктор наук Чеслав Міхаловський – член журі;
– професор, доктор наук Ян Гурба – член журі;
– кандидат наук Ян Сенк – член журі;
– Станіслав Журек – секретар.
Журі назвало імена лауреатів премії ім. Юзефа Лободовского за 2014-ий рік:
– в першій номінації: Василь Слапчук (Україна), книжки якого «Жінка зі снігу» (переклад Івони Василевської та Войцеха Пестки) і «Книга забуття» (переклад Войцеха Пестки) вийшли друком польською мовою; перекладачі творів нагороджені почесними дипломами.
– у другій номінації: Олена Криштальська (Україна) – за переклад книжки вибраних оповідань польського письменника Збігнєва Влодзімєжа Фрончека «Любов в Любліні».
– у третій номінації: професор, доктор наук, директор Інституту слов’янської філології, керівника кафедри української філології Університету ім. Марії Кюрі-Склодовської Фелікс Чижевський – за пропагування ідеї польсько-українсько-білоруського співробітництва.
Урочисте вручення Премії відбудеться у першій половині червня цього року в Луцьку – місті, пов’язаному з іменем патрона нагороди Юзефа Лободовського.

2 коментарі