Нещодавно у Бережанах відбулася зустріч матерів, удів і родичів учасників АТО, полеглих у війні на сході нашої країни. Жіночу делегацію з різних районів області у складі більше тридцяти осіб очолювала мати бійця батальйону «Айдар» Ореста Квача, відома громадська діячка, мер м. Заліщики Алла Квач.

Привітно зустріли бережанці родичів учасників АТО. Упродовж трьох днів гостями люб’язно опікувалась громадська діячка, головний лікар Бережанського обласного комунального дитячого гастроентерологічного санаторію Галина Коваль. На базі дитячого санаторію родичі загиблих Героїв мали можливість відпочити, поділитися з психологами своїми переживаннями, болями й проблемами, пройти оздоровлювальні процедури. А ще для них організували цікаві культурні заходи – знайомство й спілкування з місцевими патріотами-активістами, волонтерами, екскурсії й концертні програми.
Дуже сподобались гостям екскурсії в урочищі Монастирок поблизу Бережан, де вони пройшли «Хресну Дорогу», у місцевих храмах – Церкві Пр. Трійці й костелі, де щиро молилися за українських воїнів, за перемогу, за мир і добро в рідній державі, душевно поспілкувались із отцем-деканом Михайлом, а також у музеях. У залі Бережанської школи мистецтв (директор Ігор Микитюк) викладачі та учні цієї установи представили гарну концертну програму.
Пані Алла Квач розповіла про пам’ятні заходи в м. Заліщики, про свого славного сина-Героя та інших відважних синів, чоловіків і братів, котрі полягли геройською смертю за рідну Україну. Син пані Алли, «айдарівець» Орест Квач народився 23 липня 1991 року у Заліщиках. Навчався у гімназії ім. Братів Гнатюків, випускник військового ліцею ім. Богуна, студент Київського університету ім. Вадима Гетьмана, боєць спортивного клубу “Характерник” (Тернопіль), був громадським активістом, духовним ватажком патріотичної молоді. У зону АТО пішов добровольцем. Загинув 27 липня 2014 року у бою під Лутугине на Луганщині. Бережанці розповідали про наших мужніх земляків, із болем – про загиблих Героїв, зокрема студента агроколеджу, учасника Євромайдану, Героя Небесної Сотні Устима Голоднюка, учасників АТО – Олександра Філя (м. Бережани), Володимира Дідуха (с. Вербів). Як наголошувалось, у російсько-українській війні, яка розгортається на сході, Україна й далі втрачає своїх найкращих синів і дочок. Тож ми завжди повинні пам’ятати події, що відбулися під час Євромайдану, шанувати пам’ять Героїв Небесної Сотні, вояків, які загинули в зоні АТО, підтримувати бійців, котрі нині захищають незалежність країни від підступного ворога-агресора на Донбасі.
Родичі учасників АТО сердечно подякували організаторам за теплий прийом, щирі, зворушливі зустрічі у Бережанах. За словами Г.Коваль, ці важливі заходи вдалося провести завдяки заступникам голови райдержадміністрації Петрові Гончару та Олегу Валову, які надали кошти на придбання необхідних продуктів харчування, начальнику відділу культури, національностей, релігій і туризму РДА О.Коковіну, волонтерам Центру підтримки бійців у зоні АТО (Олег Захарків, Галина Сапеляк та ін.), священикам, музейникам, педагогам, підприємцям П.Головацькому, П.Сендецькому, Я.Корецькому. Вдячності заслуговують і пані Орися Романюк (безкоштовний прокат посуду), колектив дитячого санаторію (особливо працівники кухні), чимало небайдужих людей нашого міста.

Тетяна Бідзіля.

IMG_8812

IMG_8842