Квітень весняним розмаїттям розбудив не лише приспану природу, а й війнув свіжим вітерцем в шкільну аудиторію Чортківської ЗОШ І-ІІІ ст. №2, де учні 1-А класу під керівництвом сонцесяйної жінки і талановитої вчительки Н.Є.Мелимуки прощалися з вивченням першої життєвої книги – Буквариком.

На свято, яке буває у кожного лише раз за життя, завітали всі ті, хто по краплинках давали знання першачкам – матусі і батьки, бабусі і дідусі, студент IV курсу Чортківського педагогічного училища ім.О.Барвінського Б.М.Лопатинський (проходив переддипломну практику в 1-А класі і знайшов стежину до дитячих сердець своєю юнацькою щирістю та педагогічною майстерністю), які у хвилини перемог і невдач були поряд з маленькими школярами. Звертаючись з вітальним словом до дітвори та дорослих, директор навчально-освітнього закладу Р.Кульчицький мовив: «Краплинки- знання, які ви осягнули за вісім місяців навчання в школі, наповнили струмочки вашого розуму і влилися в криницю Мудрості. З часом, з кожним роком навчання в школі, з кожною прочитаною книгою криниця ставатиме все глибшою і глибшою. А ми, педагоги, надзвичайно хочемо, щоб ви були гордістю своїх батьків, школи, країни!»

З особливим піднесенням учні інсценізували казку про Букваря та його газдиню – дружину Азбуку, які проживають в країні Української мови на вулиці Алфавітній і мають тридцять три доні – букви. Веселі рифмівки, бадьорі пісні, виконані учнями, подарували незабутні миті усім присутнім і вплелись кольоровим мереживом в шкільне свято.

Виховання дітей – це віддача особливих сил, сил духовних і фізичних. Складний процес перетворення маленької людини в індивідуальність. І, безумовно, дітям потрібен ідеал. Цим ідеалом для учнів 1-А класу Чортківської ЗОШ І-ІІІ ст. №2 є класний керівник Н.Є.Мелимука та вчителі-предметники, які читають уроки в наших «чомучок». Хлопчики і дівчатка усі такі різні: мрійливі і балакучі, сумні та життєрадісні, пасивні й жартівливі, допитливі й щедрі, а педагогічний колектив засіває, немов ниву, їхні голівки добірним зерном, щоб зростали вони в доброті та мудрості.

Разом з нашими діточками ми легко і впевнено мандруємо країною Знань й надалі будемо вести їх спільно з вчителями до вершин науки. Тож нехай нам усім допомагає у цьому Всевишній!

Ірина Зенчак-Гулька, мама першокласника Валентина Гульки.