Школа — велика родина, друга домівка, дім  дитинства кожного з нас. Відрадно, що директор Чортківської ЗОШ І-ІІІ ст. №2 Руслан Кульчицький, педагогічні працівники навчально-освітнього закладу піклуються про  чудові дружні учнівські колективи, зокрема про їхні виховні та пізнавальні можливості.

Так, класоводи 4-А і 1-Б класів Мелимука Надія та Снєжик Марія в передчассі  святкових днів запропонували діткам  і їхнім батькам  не чекати день Св. Миколая та візиту найулюбленішого героя малечі, а самим вирушати до нього в гості! Цікавий тур вихідного дня запам’ятався надовго, оскільки  дітвора готувала листи Святому Миколаю, які вручала йому особисто. До садиби Чудотворця добралися за сприяння отців Бучацької Єпархії, по дорозі мовивши молитви та співаючи релігійні пісні. Побачивши маєтки  Святого Миколая серед мальовничої природи українських Карпат у Косівському районі Івано-Франківської області, веселі хлопчики і дівчатка радісно поринули у світ казки: сніжні кульки, вогнище посеред лісу, кінь з бричкою, на якій залюбки возились наші непосиди.  Цей регіон неофіційно вважають серцем Гуцульщини та її мистецьким центром. Для своєї резиденції Святий Миколай обрав село Пістинь, яке гостинно зустрічає дорослих і малих, що спішать  з проханнями про мир, добробут і щасливу долю.

Направду, садиба Святого Миколая – це місце, де живуть дитячі мрії та сподівання. За  роки існування казкового маєтку на адресу добродушного дідуся надійшла неймовірна кількість листів. На другому поверсі садиби – кімната-музей новорічно-різдвяної іграшки. Стіни будиночку прикрашають листівки. Цікаво, що найстарішій із них понад століття – від неї віє давниною, традиціями минулих поколінь.

З захопленням школярі споглядали  кімнату – музей природи. Тут юні туристи ознайомилися з рослинним і тваринним світом мальовничих Карпат. А  кімната відпочинку дідуся Чудотворця, наче й справді недавно відчувала його тихі кроки… Здається,  доторкнешся до подушок Святого Миколая, загадаєш бажання – і … воно обов’язково збудеться! По всій садибі витає дух свята, а різнобарвні ліхтарики та скляні фігурки ангелів-охоронців наповнюють серця різдвяними коловоротами і так не хочеться повертатися у сіру буденність!

Фото на згадку, веселі пустощі, пригоди – час, який ніколи не забути!

Повертаючись додому, делегація шкільною родиною завітала в Коломиї у музей Писанки, який вражає своєю оригінальністю. Експозиція має в арсеналі більше 6000 писанок з різних регіонів України. Але не тільки вони є гордістю музею — вироби з міді, старовинні прикраси, посуд, ляльки, одяг – діти з захопленням оглядали витвори рук вкраїнських умільців.

Поїздка не тільки подарувала море позитивних вражень, а й зблизила учнівське сімейство. До нових подорожей, дорогі діти!

Ірина Гулька, мама  учня 4-А кл. Чортківської ЗОШ І-ІІІ ст.№2 Валентина Гульки