29 листопада в костелі Петра і Павла та у церкві Пресвятої Трійці відбулися благодійні концерти «Аve Мaria» заслуженого діяча культури і мистецтв України, лауреата міжнародних конкурсів, оперного співака, тенора, педагога вокалу, професора Національного університету культури та мистецтв, Національної Академії, керівних кадрів культури та мистецтв України, уродженця Бережан – Миколи Сікори.

Концертна програма відомого тенора України Миколи Сікори (концертмейстер, фортепіано – лауреат міжнародних конкурсів, викладач-методист вищої категорії Київської дитячої Академії мистецтв, диригент, концертмейстер, автор книги «Абетка диригента», дружина співака Олена Слюсаренко) розпочалася з молитви «Під Твою милість прибігаємо, Богородице  Діво».  З великим задоволенням і хвилюванням слухали присутні пісні талановитого земляка, які він натхненно виконував українською та польською мовами у храмах  нашого міста  та с. Вербів. Твори звучали під класичну й сучасну музику відомих композиторів Ігоря Соневицького, Мирослава Скорика, Франческо Каваллі Дольче, Фридерика Шопена, Франса Шуберта, Джуліо Каччінні, Олега Наконечного, Алісії Голашевської  та інших.  Особливо зворушили слухачів пісні “Аve Maria”, “Мамо, не плач…” (твір на вірші Оксани Максимишин, присвячений Небесній Сотні), “Czarna Madonna” (польскою мовою). Чудові виступи митця нікого не залишили байдужим і надовго запам’ятаються учасникам цих зустрічей.

Наступного дня, 30 листопада, викладачі й студенти Бережанського агротехнічного інституту, мешканці міста мали можливість послухати виступ-реквієм відомого митця Миколи Сікори біля меморіальної дошки Героя Небесної Сотні Устима Голоднюка. Ще одна мистецька зустріч зі співаком відбулася в музеї книги. Бережанці з цікавістю слухали розповідь славного земляка М.Сікори про його життєвий і творчий шлях, підготовку й видання нотної збірки та дисків «Українське Різдво», «Я з Бережан», про віру в Бога і надзвичайну відданість мистецтву.

Тетяна Бідзіля.

Сікора М. спів

Сікора М. у церкві