Доброї, гарної, щедрої, яскраво усміхненої днини, напередодні професійного свята – Дня працівників дошкільних установ, у родинних обіймах зібралися щирі друзі Новодністровського дитячого навчального закладу «Радість», аби із задоволенням вдихнути іменинний осінньо-щедротний аромат і привітати садочок і його мешканців із нев’янучо-рясним, незабутньо-квітучим, привітно-осяйним і зовсім юним, як для установи, 30-літнім ювілеєм закладу.

Так, саме тут, наче у справжній казковій оранжереї, у цьому невеличкому затишному краю чудес і дитячих мрій мудрі й люблячі серця керівників, вихователів, помічників, кухарів, обслуговуючого персоналу дарують упродовж 30 років добро і любов, творячи на незримому, але такому чистому тлі дитячих душ, неповторну палітру здійснення бажань – РАДІСТЬ!
Здається, ніби учора на фінішну пряму ступало напружене літо 1985 року, а наказом ДКК ГЕС і ГАЕС від 15 серпня цього ж року 18 серпня було відкрито дитячу установу № 28 та присвоєно назву «Радість». Про це свідчить історичний наказ № 1 щойно призначеної завідуючої Людмили Іванівни Пуделко, а наказом № 2 у зв’язку з достроковим введенням садочка в експлуатацію, виявлені свідомість і трудовий ентузіазм 41 працівнику було оголошено вдячність.
В урочистій атмосфері особливо пошанували тих, хто від першого дня і донині, немов єдиним перевеслом, цей 30-літній ювілей направду святкує, як свій, – тож ювілейні медалі було вручено тим, хто три десятки років дихає в унісон із РАДІСТЮ: Юлії Анатоліївні Репрінцевій, Діні Михайлівні Дончак, Раїсі Федорівні Яїцькій, Валентині Петрівні Настюк, Тетяні Олександрівні Калгановій, Людмилі Василівні Павлюк, Софії Павлівні Береській, Світлані Василівні Карпінській та Оксані Євгенівні Медведєвій, а також людині доброї душі, досвідченому педагогу із більш як 40–річним стажем, володарці звання «Відмінник освіти України», ветерану праці, котра довгих і яскравих 24 роки була всевидящим оком дитячої установи, Ларисі Вікторівні Сушковій.
Відрадно, що РАДІСНІ випускники Юлія Дмитрівна Кирилюк та Наталія Василівна Адлер повернулися працювати у рідний садочок і привели сюди уже власних дітей.
30 літ… День за днем гайнули срібні коні літ у долі великої РАДІСНОЇ родини і тих, хто торував стежечку на відстані своєї люблячої і щирої душі до оази дитячого світу – РАДОСТІ, аби її незримими струночками зігрівати усіх-усіх хлоп’яточок і дівчаток. І за цими роками – на добру згадку – десятки й сотні фотографій, що і досі світяться й зігрівають особливою аурою – барвисто усміхненою РАДІСНОЮ ніжністю. І щаслива та усміхнена Людмила Іванівна Пуделко, яку окрилювали сотні планів, родзинок та дитячий щебет…, яка так любила своє дороге гніздечко. На превеликий жаль, разом із нею із недосяжних і далеких назавжди небес поєднують свої погляди у вічному букеті людської пам’яті й інші колеги, кого вшанували хвилиною мовчання: Людмила Іванівна Аузяк, Антоніна Єфимівна Чайковська, Ніна Миколаївна Плесньова, Алла Віталіївна Гамарник, Ніна Олександрівна Мазуркевич, Валентина Романівна Тарановська, Маріа Онуфріївна Твердохліб, Марія Іллівна Заремська, Надія Іванівна Чорноброва, Леонід Макарович Василиненко…
А життя людське триває, у найпотаємніших сутінкових серпанках з’являються нові й нові зорі, щоби згодом непомітно полинути в обійми чарівних світанків, які потім даруватимуть нові й нові дні! Теплими люблячими долонями ведуть батьки своїх дітей від однієї відмітки-сходиночки великої естафети під назвою. ЖИТТЯ до іншої… 30 цікавих і радісно-тремтливих літ уже вписала у свою історію наша «РАДІСТЬ», а це – 10 950 днів, протягом яких виховала 843 дівчинки та 957 хлопчиків, коли, незважаючи на вихідні й свята, її працівники творили, писали, малювали, пекли, прали, прибирали, навчали, звітували, ліпили, і, звичайно ж, прагнули відшукати щось особливе, щось абсолютно нове для своїх любих малят.
30 років – майже півтора року із них тісно переплелися у долі й професійній майстерності керівника-наступника Л. В. Сушкової, котра прийняла естафету й продовжила плекати «РАДІСТЬ» та її вихованців, Надія Миколаївна Березніченко. «Наш садок, моя РАДІСТЬ» – так говорить і з любов’ю називає дороге гніздечко енергійна, неординарна, небайдужа до світу дитячої радості людина, яка уже майже 5 років віддає своє любляче серце дітям і колегам, Людмила Петрівна Дроздова. Тож їхні вітання були по-особливому терпетними.
А барвисто убране сердечними поздоровленнями ювілейне перевесло квітчали на святі й представники міської влади, відділу гуманітарної політки та управління юстиції, і колеги-освітяни та сусіди лікарі, і батьківський колектив установи та дорослі уже випускники, і посланці педагогічного й учнівського колективів музичної школи та Будинку творчості, і завжди уважні та щедрі енергетики Дністровських ГЕС і ГАЕС, і, звичайно ж, яскраві й талановиті зірочки новодністровських навчальних закладів. Тож направду переможний рахунок 3:0 на користь РАДІСНОЇ малечі та чудових наставників подарував незабутні миті спілкування й святкової піднесеності, адже три десятиліття в історії закладу написані мовою люблячих сердець працівників та батьків, бо пролягли вони крізь долі мудрих творців дитячих душ, усіх, хто вмів ступати на поріг із РАДІСНОЮ неповторністю й красою!
Неймовірним фінальним акордом за традицією стала однойменна пісня-гімн ДНЗ «Радість», подарована нами з М. В. Рожком іще з нагоди ще 20-літнього ювілею установи, яку виконала Іринка Понєтайкіна – зі щирими побажаннями нових літ та ювілеїв в обіймах добра і любові, щедрості та успіху, миру й процвітання рідної України на довгі, щасливі й багаті літа виблискували численні фотооб’єктиви на згадку про чарівний осінній день РАДОСТІ.

Інна ГОНЧАР, ведуча ювілею

image (8)

image (5)

image (6)

image (7)

One Response

 1. Інна ГОНЧАР

  Згадуючи, як вела свого часу ваше20-річчя, а згодом – і
  25-літній ювілей, сьогодні – моє ексклюзивне вітання усімРАДІСНИМ працівникам в особі усіх завідуючих:

  Колись в цім краю серед чистого поля
  Засяяла РАДІСТЬ, мов справжня обнова –
  І вже 30 літ вигаптовує доля:
  Пуделко, Сушкова, Березніченко, Дроздова!

  По струночці серце дароване дітям,
  Любов’ю квітує кожнісіньке словоІ
  І поруч, колеги, найкращі у світі –
  Пуделко,Сушкова, Березніченко, Дроздова!

  Педради і плани, ремонти і збори,
  Санстанція,звіт, департамент і знову,
  А ще – семінари, сценаріїв гори –
  Пуделко,Сушкова, Березніченко, Дроздова!

  Медогляд, меню, конференції, теми,
  Методики,курси, папери, розмови,
  Батьки,керівництво, фінанси, системи –
  Пуделко,Сушкова, Березніченко, Дроздова!

  Вже містом іде не одне покоління,
  І радісна днина, мережка казкова –
  Це творчість, майстерність, любов і горіння –
  Пуделко,Сушкова, Березніченко, Дроздова!

  Вже 30 укупочці радісно сяє
  І кожному – вдячності щирая мова.
  Тоді і сьогодні вас радо вітає
  Пуделко,Сушкова, Березніченко, Дроздова! ​

  20.09.2015р. З повагою, ведуча Інна ГОНЧАР