Нашу державність відновлено і вона стала реальністю 24 серпня 1991 року – 31 рік тому. Вона бере початок із ідей, просвітництва та боротьби представників багатьох поколінь українців. ХХ століття стало часом найактивнішої боротьби за свободу і незалежність українського народу та розбудови державності.

Незаперечно, що свобода нашої держави стала реальністю завдяки особливим Людям, які, наперекір долі зберегли цінності свободи, стійкості і справедливості в собі, пронести їх через часи неволі, боротьби та діяльності у відстоюванні незалежності України.

До Дня Незалежності України Дніпропетровська обласна організація НСПУ, Дніпровська академія неперервної освіти і Дніпропетровська обласна бібліотека для молоді ім. М. Свєтлова приготували подарунок усім громадянам нашої країни, усім небайдужим і люблячим рідну землю, тим, хто виховує підростаюче покоління, юним українцям і тим, хто зараз відстоює свободу й незалежність країни.

За посиланням – https://dobm.dp.ua/elektrona-biblioteka/?fbclid=IwAR38ciy8UsbWSSTrv88bZRL-ScqU_Wgfsu64iEesPAEzMcVFp0cGqFl0fkI бажаючі можуть ознайомитись із другим томом збірника #За нашу і вашу свободу під редакцією професора Сиченка (упорядники Еліна Заржицька та Іван Безена).

У підготовці матеріалів посібника брали участь: письменники, журналісти,  науковці, студенти-дослідники, краєзнавці й бібліотекарі. Це Євген Безус, Лариса Омельченко, Олена Швець-Васіна, Юрій Ключ, Леся Степовичка, Микола Чабан, Ярина Коваль, Віра Марущак, Олекса Різників, Віктор Полянецький, Любов Сердунич,  Ірина Пасько, Ірина Цюпʼяк, Світлана Сухіна, Анастасія Береза, Тамара Шаламова, Оксана Шевченко, Світлана Мартинова, Петро Кралюк та Ірина Голуб.

Дослідження дописувачів різноманітні за тематикою; це  не тільки  біографічні дослідження, а й літературознавчі. Автори розповідають і про таких видатних особистостей, як Улас Самчук, Ігор Калинець, Іван Сокульський, Олесь Завгородній, Ганна Світлична, Микола Невидайло, і про менш відомих широкому загалу – Аркадій Казка, Михайло Дубовик, Мирослав Ірчан…

Ініціатори створення книги сподіваються, що збірник допоможе поглибити знання про нашу славну історію й літературу.

Зазначимо, що Вченою радою КЗВО «Дніпровська академія неперервної освіти» ДОР» від 31.03.2022 року № 5 збірник рекомендовано для методичного застосування у освітньому просторі школи.

Пресслужба ДОО НСПУ