З 22 по 24 вересня на Чернігівщині проходив перший Міжнародний фестиваль інтеграції слова в сучасному арт-просторі «Литаври», який зібрав популярних сучасних митців із 15 країн світу.
Ініціатором цього потужного фесту була Тетяна Винник, голова громадської організації з Ніжина «Центр новітніх ініціатив та комунікації».
Генеральними спонсорами Міжнародного фестивалю інтеграції слова в сучасному арт-просторі “Литаври” виступили Чернігівська обласна партійна організація Аграрної партії України та депутати Чернігівської обласної ради фракції Аграрної партії, завдяки яким цей проект отримав шанс на життя, фестивалю допомогли Благодійний фонд «Копиця» та Благодійний фонд «Розвиток села», особисто від себе депутати Чернігівської облради різних фракцій, громадські діячі та меценати Арсен Дідур, Віктор Кияновський, Валерій Колоша, Юрій Болоховець, Василь Булах, Сергій Чубовський, Сергій Охонько, Олександ Шалай.
– Особливо вдячні за співпрацю та фінансову участь Чернігівській обласній Раді, зокрема, заступнику голови Чернігівської облради Арсену Дідуру, – говорять організатори. – Це справді була потужна допомога. А взагалі нас підтримало багато різних людей і фінансово, і фізично, і морально.
У рамках «Литаврів» проведено понад півсотні літературних заходів (презентацій сучасних поетичних, прозових, літературознавчих книжок та книжок-перекладів) у різних локаціях навчальних закладів двох міст та Молодіжного театру Чернігова й Ніжина. Загалом задіяно в заходах понад 100 учасників, «Литаври» підтримало понад 50 ЗМІ.
– Ми працювали у дуже стиснутому режимі, викладаючись на всі 100%, – по закінченні фестивалю напише на своїй сторінці у Фейсбуці Тетяна Винник. – Я щаслива, що цей проект об’єднав і познайомив багатьох прекрасних людей та фахових майстрів слова, і переконана – ці знайомства дадуть свої плоди, які будуть тішити. Дякую всім, хто допомагав, хто вірив у цей фестиваль, хто підтримав.
Однією з знакових подій, яка відбулася в рамках фестивалю, стало видання альманаху “Литаври” за сприяння Ніжинського міського голови Анатолія Лінника та Ніжинської міської Ради. Ці книжки білінгво (укр/агл мовами) будуть подаровані кожній ніжинській та чернігівській школі, передані до бібліотек.
«Литаври» ще довго лунатимуть в серцях усіх, кому вдалося їх цими днями почути. Фестиваль ризиковано, але успішно вийшов за межі України і не збирається зупинятися. Адже в планах організаторів зробити фест щорічним і ще масштабнішим.