Минув рік після сумнозвісних подій на київському Майдані і приблизно з того часу триває у нашій державі війна. Спочатку ми пережили окупацію Криму, потім розпочались бойові дії на Донбасі. Навіть назвавши їх АТО, всі добре розуміють, що то є справжня (неоголошена!) війна, хоча і дуже дивна та незрозуміла – гібридна. А війна, відомо усім, – це надзвичайно важке випробовування в житті окремої людини і всієї нації.

Ми сидячи в теплих домівках ще не відчуваємо всієї трагедії і жаху, які нависли над нами. Але неоголошена війна вже стукає повістками у вікна і двері окремих родин й на Чортківщині – у нашому районі триває четверта хвиля мобілізації. Хтось поїде туди, де на кожному кроці чатує смерть, хтось втече від неї на заробітки, когось не візьмуть за станом здоров’я. Кожен зробить свій вибір перед жахіттями цієї війни, яка градами поливає мирні домівки жителів сходу України. Сьогодні смертоносне жало військових дій докотилося й до наших обість, хлопці залишаючи рідні оселі їдуть боронити Україну.
Але горе не буває чужим… Саме через призму таких чеснот минулої п’ятниці, 30 січня, за дорученням голови ради аграрних підприємств Василя Градового та начальника агропромислового комплексу Чортківського району пройшло розширене засідання директорів аграрних підприємств та представників малих фермерських господарств Чортківського району. Засідання відкрив голова ради Василь Градовий, запропонувавши кожному взяти активну участь в обговоренні та висловленні пропозицій, які зводились до одного – допомоги тим, хто завтра піде захищати Україну та мирне небо Чортківщини, даючи нам можливість орати і сіяти, забезпечувати продовольчу безпеку України. Перед аграріями виступили представник райвійськкомату, заступник голови райдержадміністрації Валерій Запухляк і начальник агропромислового комплексу Чортківського району Іван Заболотний.
Мали слово всі аграрії, ніхто не залишився байдужим до викликів теперішнього часу, всі відчувають гостру потребу (обов’язок) внести свою посильну лепту, допомагаючи жителям району загалом та мобілізованим хлопцям зокрема. В кожного присутнього зросло у душі щире бажання прислужитися Україні, допомогти і українській армії, і добровольчим загонам, це, поза всяким сумнівом, позиція аграрія як громадянина і патріота, так і господарника. На протязі року аграрії не раз відправляли продовольство на тилові склади української армії, купляли бронежилети та одяг для місцевих воїнів, долучалися до допомоги нашим військовикам через волонтерів і безпосередньо налагоджуючи прямі контакти з армійцями. Вони постійно допомагають родинам, які через прокляту війну втратили своїх близьких  – сина, батька, чоловіка… Сьогодні вже зібрано понад 100000 грн. для облаштування двохкімнатної квартири для сім’ї Дениса Громового, нашого земляка-героя з Росохача, який віддав життя, залишивши cиротами двох маленьких дітей.
Заслухавши всі думки і пропозиції рада аграрних підприємств Чортківського району вирішила:
1. Надавати грошову допомогу в розмірі 3000 грн. кожному мобілізованому жителю району. Для цього лише потрібно звернутися до керівника аграрного підприємства, яке орендує землю за місцем проживання призваного на військову службу. Контактні дані керівника того чи іншого господарства можна отримати за телефоном: 0976100241 (Іван Ярославович).
2. Створити координаційний центр та залучити всіх аграріїв активно співпрацювати як з райвійськкоматом, так і з волонтерами, які постійно передають допомогу на передову хлопцям з нашого району. Телефони за якими можна зв’язатися з координаторами: 0976100241 (Іван Ярославович); 0973419320 (Марія Володимирівна); 0673545894 (Василь Михайлович).
3. Створити постійно діючу касу допомоги українській армії для негайного вирішення питань та проблем наших хлопців в зоні АТО.
4. Допомагати сім’ям мобілізованих та пораненим в зоні АТО. Закінчити облаштування й умеблювання квартири для сім’ї Дениса Горомового, закупивши все необхідне для покращення умов проживання сім’ї українського Героя.
5. Звернутися до керівників держави та депутатів Верховної ради, зокрема і до депутата по 167 мажиритарному одномандатному округу Олега Барни з вимогою вилучити для потреб АТО транспортні засоби та техніку, яка належить сім’ї Януковича і до цих пір постійно присутня на дорогах Західної України (ДПЗКУ, “Зернотранс”, “Транс–сервіс”).
6. Звернутися депутатам райради на сесійному засіданні до депутатів міської ради та чортківських підприємців з пропозицією створити належні умови, йдеться про забезпечення тотожної допомоги тим, хто відправляється в зону АТО, забезпечувати їх всім необхідним і взяти шефство над їхніми родинами.
7. Звернутися на сесії депутатам районної ради до промисловців нашого району та міста з вимогою не стояти осторонь проблем, які потребують негайного вирішення в державі, самоорганізуватися та надавати допомогу тим, хто боронить наш край від лютого ворога.
8. Постійно висвітлювати в засобах масової інформації (газетах та інтернет-виданнях) про хід виконання рішень ради аграрних підприємств району.
Нехай Бог береже Україну. Слава Україні! Героям слава!

За дорученням голови ради аграрних підприємств – секретар Марія Горбаль.

One Response