Перекрити автодорогу Доманово-Ковель-Чернівці мають намір аграрії з Тернопільщини. У такий спосіб представники сільгосппідприємств Чортківського району хочуть привернути увагу до своєї проблеми. Претензії – до державного підприємства «Укрспирт». Люди кажуть: останні не розрахувалися з ними за сировину. У жовтні, коли відновив роботу Марилівський спиртзавод, аграрні підприємства підписали відповідну угоду з «Укрспиртом». Тепер завод, кажуть люди, знову припинив роботу, а усіх грошей аграрії так і не отримали. Називають і загальну суму боргу – близько 11 мільйонів гривень.

 МАРІЯ ГОРБАЛЬ, секретар страйкового комітету:

«В договорі пунктом 5.2 була просьба – відстрочка платежу на протязі 20 банківських днів з моменту отримання продукції на склад продавця. Ми цей пункт прийняли. Пройшло 20 днів, банківських. Ми не отримували кошти. А якщо отримували – це було, в принципі, 5 тисяч при заборгованості 11 мільйонів. Що таке 5 тисяч, якщо сьогодні одне велике підприємство «Дзвін» платить в місяць 500 тисяч податків?»

ВОЛОДИМИР ЗАБОЛОТНИЙ, голова страйкового комітету:

«Якщо на сьогоднішній день в мене було здано кукурудзи, по моєму підприємству, на 688 тисяч, а розрахували на сьогоднішній день всього 80 тисяч».

Аграрії кажуть: зверталися до вищих органів влади та безпосередньо до керівництва ДП «Укрспирт». Втім, безрезультатно. Продукція, розповідають представники сільгосппідприємств, за цей час встигла подорожчати, що також нанесло їм певних збитків. Разом з тим, представники Чортківської районної ради кажуть: будуть добиватися і  відміни постанови уряду Азарова, яка об’єднала всі спиртзаводи і віддала галузь в одні руки, позбавивши такі підприємства самостійності.

Натомість представники ДП «Укрспирт» запевняють: розрахуються з усіма. Втім, коли – невідомо.  Мовляв, не лише постачальники опинилися в складному становищі, а й саме підприємство. Кажуть: ще не розрахувалися за кредитами, які брало попереднє керівництво. Разом з тим, впали і обсяги збуту продукції. Відтак, обігових коштів підприємство зараз не має.

ІГОР ІЛЬЧИШИН, голова контрольно-ревізійного управління ДП «Укрспирт»:

«Можливо, ми могли би частину тої сировини, яка зараз заморожена, перенести на інші підприємства. Але також треба враховувати той факт, якщо зараз на Марилівку приїхати і почати забирати сировину, люди піднімуться і скажуть, що вони не віддадуть. Може бути така ситуація, що в когось більш болить, а в когось – менше, хтось ще може почекати. Я прошу, приїжджайте в «Укрспирт», ні – тоді давайте іншим якимось чином, чи наші приїдуть, але будемо в робочому порядку вирішувати питання».

Спірні питання, вважають представники «Укрспирту», вирішувати методом перекривання доріг – означає шкодити галузі ще більше. Аграрії ж результатом перемовин залишилися не задоволені. Відтак, люди сподіваються на допомогу нового парламенту і вже звернулися за підтримкою до народних депутатів від Тернопільщини.

Телеканал ІНТБ