Починаючи з травня 2013 група активістів почала боротися з хамськими водіями на дорогах Чорткова.

Найбільше бентежать парковки на тротуарах. Якщо на інших вулицях ще можна “миритися” з одним колесом автомобіля на тротуарі, то по вул. Коротка та вул. Носса – терпіння не вистачає. Тут мова йде навіть не про паркування на тротуарах, а про їх блокування автомобілями. Пішоходи змушені іти по проїжджій частині, обминаючи, як правило, запилені та брудні авто.

Відколи по вул. Носса поремонтували проїжджу частину та тротуари, там почався посилений рух автомобілів, оскільки по вул. С.Бандери , яка йде паралельно зазначеній вище вулиці, їздити “не комфортно”. Там бруківка, яка місцями просіла досить сильно і наші “Ланоси” і ВАЗи часто б’ють на цих перепадах не тільки диски коліс, а й піддони картерів. Отож, знайшли вихід перетворити вул. Носса на гоночний трек, покриття там же свіже, дбайливо встелене шляхоремонтниками. Поганяли наші водії трішки по вулиці Носса під гірку, вдавлюючи педаль газу в полік, та от халепа: на тротуарах впоперек дороги інші водії (напевно гості міста що приїжджають на базар) влаштували парковку, зайнявши частину проїжджої частини та ВЕСЬ тротуар. Все ніби то нічого, а от про мешканців міста-пішоходів забули. Призначення тротуарів, виявляється, змінилося. Тепер тротуари не для руху пішоходів, вони тепер для паркування авто. ДАІ розводить руками, мовляв, “а що тут поробиш, парковок в місті бракує, а автомобілів все більше та більше”.

Ну нічого, пішоходи і по дорозі зможуть ходити, маневруючи між припаркованими авто та автомобілями, що так і норовлять виїхати на п’яту. Нічого, звикнемо, будемо ходити по проїжджих частинах, до чого вже не звикали, до цього теж звикнемо. От тільки якщо тротуари для парковок, а пішоходи на проїжджій частині, то відповідно і права на ходіння по проїжджій частині видавати потрібно. Хай би наші депутати подумали трішки, обмізкували цю вигідну справу, тай прийняли Закон, що зобов’язує всіх пішоходів мати права на ходіння за межами житла, ну звичайно з попереднім здаванням іспитів із знання правил дорожнього руху та практичного ходіння по дорозі. Ну і відповідно, щоб не бути загрозою іншим учасникам дорожнього руху, хай би інспектори ДАІ вимагали в пішоходів довідку про стан здоров’я.  Варто… Варто такий закон прийняти… і буде всім щастя. Статус тротуарів  змінити, визначивши їх як місця для паркування, пішоходам дозволити ходити по дорогах (звичайно при наявності прав та довідки про стан здоров’я), нормативно це все закріпити. І тільки тоді Європа побачить, як ми впорядковуємо своє законодавство і наводимо порядок, застосовуючи ноу-хау, і позачергово прийме Україну в Євросоюз.

Паркуймося далі на тротуарах, це ж нормальне явище. Тротуари чистіші та в кращому стані, ніж дороги. Паркуймося водії… для чого нам та совість і про кого нам дбати.

Фото0347

За матеріалами “За Збручем”

One Response