Значення інформації для сучасного суспільства важко переоцінити – особливо в геополітичній ситуації, що склалася в країні – своєчасна і достовірна інформація направду розцінюється на вагу золота. Про джерела інформації для наповнення новинного та мистецького блоків сайту «Золота Пектораль» – розповідати довго та, мабуть, зайве – левову частку складають авторські матеріали, незначна частина передруків супроводжується посиланнями.

Мова піде не про те – неважко помітити, що «Золота Пектораль» розміщує велику кількість локальних новин – тих, що стосуються Тернопілля, зокрема – Чортківщини. Оскільки головний редактор журналу «Золота Пектораль» та однойменного сайту і директор видавництва під такою ж назвою, письменник, журналіст і видавець Володимир Погорецький живе і працює в Чорткові – то висвітлює чимало краєзнавчих, суспільно-політичних, культурологічних та інших тем, що стосуються Чортківщини.
Враховуючи, що матеріали такої тематики регулярно оновлюються, спадає на думку, що в містечку обласного значення – Чорткові – потужно працюють прес-служби, які регулярно інформують представників медіаресурсів і громадськість загалом про основні заплановані заходи чи подібне. Проте це і становить проблему – ні співпраці з прес-службами, ні хоча би співпраці з уповноваженими особами від відповідних відомств немає – можливо тому, що і самих прес-служб як таких немає. Чи може місто, яке потужно живе культурним та суспільним життям, обходитися без фахової співпраці з новинними ресурсами? Вочевидь, що ні. Районні і міські владці, підрозділи держустанов, керівники правоохоронних органів, навчальних закладів, директори підприємств тощо повинні собі затямити, що прес-служба є тим щоденним каналом, через який засоби масової інформації добувають інформацію про їхні дії, а речники – це щось на зразок репортерів, які працюють всередині органу влади і збирають інформацію для ЗМІ та громадськості. Донести до громадян якнайбільше інформації – це саме їх роль.
Припускаємо, що не так уже і проблематично звернути більше уваги на те, яка і коли інформація надходить журналістам – чи розсилаються запрошення і прес-релізи, анонси, чи повідомляється вихідна інформація окремого матеріалу, у виході і повноцінному висвітленні якого всі зацікавлені? Вочевидь, це питання не риторичне, то ж редакція «Золота Пектораль» звертається до краян з більшою відповідальністю ставитися до співпраці новинними ресурсами Чортківщини – тільки від нас залежить, як ми себе представимо в інформаційному просторі – то ж давайте цим не легковажити.

Редакція журналу “Золота Пектораль”