В світлі останніх подій щодо отримання Чорткова статусу міста обласного значення на одному з засідань сесій Чортківської міської ради поступила пропозиція когось з депутатів організувати поїздку народних обранців нашого міста на засідання Верховної Ради України для переймання досвіду у роботі. Міський голова Чорткова Михайло Вербіцький то, без перебільшення, рушійна сила і депутатського корпусу і чортківської громади, бо тільки–но із сесійної зали почулося бажання здійснити робочу поїздку у центральні органи влади, відповідь мера одразу була ствердною.

І так, не гаючи часу, бажаючі депутати Чортківської міської ради та працівники апарату мерії на чолі з Михайлом Володимировичем подалися підкорювати столичні вершини політики і політиків. Сказати, що поїздка з досвідченим мером надзвичайно цікава, то це нічого не сказати – скільки практичних порад, життєвих висновків, повчальних моментів, особливо для молоді, яка ще тільки починає торувати стежки політичних лабіринтів…

Апартаменти Верховної Ради України люб’язно прочинили двері чортківській делегації, оскільки міський голова наперед узгодив наш приїзд і нам були видані тимчасові перепустки на засідання ІІІ сесії ВР сьомого скликання. І ми, віч-на-віч, зустрілися з політиками високого пошибу, які здебільшого існують для нас віртуально і часто-густо є плодом уяви пересічних громадян. Ми побачили реальних людей під іменними образами «політико-богів». Тих, з ким знайомі тільки через екран телевізора або монітор комп’ютера, газетну шпальту або голос, що лунає з динаміка. Проте, ми й пересвідчились, що у Верховній Раді зібралися звичайні люди зі свідомою, а інколи й не дуже, громадянською позицією. Та, попри все, вони такі як і ми, хочеш – не хочеш, а від політики нікуди не подінешся, навіть якщо будеш байдужим до неї . Політика – шахова дошка нашого життя і ми вибираємо для себе місце – чи то пішаки, чи шахові  коні для тріумфу… Депутати Верховної Ради – уже не пішаки, однак шаховий кінь на дошці в одній клітині в будь–яку мить може стати приреченим програшем для гравця, а може стати поводирем до перемоги… Так і в кожного народного обранця своя політична місія чи навіть доля…

Якось за хвилю-другу нашого перебування в парламентських  стінах  сесійна зала Верховної  Ради перетворилась у галасливе збіговисько. Це сталося після того, як на трибуні прозвучав  виступ російською мовою – фракція «Свободи» у повному складі почала скандувати: «Українська!» Поіменне голосування про затвердження розкладу засідань Верховної Ради України на 5-8 листопада, розгляд проекту Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо визначення умов пенсійного забезпечення громадян, проекту Закону про прокуратуру були  не менш емоційними.

Міський голова від Чортківської  міської ради, в особі територіальної громади міста, виконавчого комітету, депутатського корпусу, від себе особисто висловив щиру вдячність та вручив подяки Голові Верховної Ради України та головам депутатських фракцій, окремим депутатам Верховної Ради за виявлення порозуміння і співпраці при розгляді питання щодо віднесення міста Чорткова до категорії міст обласного значення.

«19 вересня 2013 року – це день історичної події для чортківчан, адже прийняття Постанови Верховної Ради України «Про віднесення міста Чорткова Чортківського району Тернопільської області до категорії міст обласного значення» – це забезпечення фінансової та економічної незалежності міста, збільшення надходжень до міського бюджету, створення нових робочих місць, покращення інвестиційного клімату, розширення діючих та будівництво нових потужностей в основних галузях виробництва», – йдеться у подяці.

Постійні комітети і підкомітети Верховної Ради для роботи над законопроектами зацікавили чортківську делегацію не менше, аніж зал засідань та кулуари  Парламенту. Завідувач секретаріату Комітету з питань державного будівництва та місцевого самоврядування Верховної ради Анжела Володимирівна Малюга повідала нам, що Чортківського міського голову уже знають в комітеті як свого, бо такого активного очільника міста не часто зустрінеш: «Саме Михайло Володимирович успішно довів до позитивного завершення процедуру надання Чорткову міста обласного значення, саме він живе планами на майбутнє вашого міста», – мовила пані Анжела (в кулуарах ми почули, що з її думкою рахуються чи не усі члени комітету).  Юрій Гарбуз (наш земляк, син Гарбуза Петра Володимировича – завідувача відділенням “Музичне мистецтво”, відмінника освіти України, викладача-методиста, екс-депутата Чортківської міської ради) – старший консультант секретаріату згадуваного Комітету дам нам унікальну можливість побувати в залі засідань Комітету, де нещодавно вершилась доля рідного Чорткова.

Павло Качур з Сосулівки нашого району – відомий український політик, народні депутати Іван Стойко, Ярослав Сухий, Василь Деревляний, Михайло Апостол, Олексій Кайда – не повний перелік тих, з ким спілкувалися члени чортківської делегації.

Сподіваємося, що поїздка в столицю чортківської мерії – це лише успішний початок спільної співпраці для розвитку нашого міста.

                                                          Ірина Зенчак-Гулька,

депутат Чортківської міської ради

Буфер обмена01

DSC_0178

IMG_4114

DSC_0204

One Response