Вже п’ятий рік на території Чортківського СІЗО функціонує церква св. Івана Богослова… Гарна, затишна і величава споруда каплиці-церкви виконує особливу місію – вона стала домом молитви і покути багатьох в’язнів Чортківського СІЗО, приводить їх, шляхом очищення від тяжких провин, до тісного спілкування з Господом Богом.

Безсумнівно, великі заслуги у спорудженні церкви належать жителям багатьох районів нашої області, котрі загалом пожертвували на її будівництво багато тисяч гривень, колишньому настоятелеві церкви св. Івана Богослова Павлу Менглі та протосинкелу Бучацької єпархії о. Володимиру Заболотному, котрий разом із студентами Івано-Франківського Теологічного інституту побував із запрошенням, внести свою скромну лепту у будівництво храму в багатьох домівках сільських та міських жителів, спонукаючи їх до такої особливої і вкрай важливої місії.

Багатьом навіть не віриться, що ця компактна обитель Божої прослави виросла на території СІЗО за якихось півроку. Без Господнього благословення зреалізувати задум церковної влади просто було б неможливо. А ще чимало зусиль у цьому плані приклало керівництво Чортківського СІЗО в особі його начальника – Володимира Заверухи.

Воістину, нехай ніколи не зміліє людська доброта, розумом і просвітленням наповнюються людські серця, виростають споруди, де повсякчас витатиме Божа любов і милосердя. І, як підкреслив правлячий єпископ Бучацької єпархії УГКЦ Дмитро Григорак: “Зазвичай усім церквам зичать великої кількості парафіян, але в даному випадку ми бажаємо цій установі тільки щирої молитви і покаяння”. Й направду це золоті слова підкріплені правдою життя і глибоким змістом.

Володимир ПОГОРЕЦЬКИЙ.