Приємно, що Чортків дедалі більше прибирає рис європейського міста. Попри зовсім безглузді забудови на кшалт тієї, що «приклеїлась» до колишнього кінотеатру «Мир», виростають нові, які вражають досконалістю своїх архітектурних форм та ліній. Якщо опустити з поля зору ці неприємні зауваги, то побачимо, що наше місто, завдяки працьовитим чортківцям, росте, оновлюється, молодіє.

Ініціатором вста­новлення на ошат­ному приміщені ме­рії у центрі міста чотирьох нових го­динників виступив колишній Чортківський місь­кий голова Ігор Би­лиця. Власне, така його добра заохота була приурочена саме до Дня Української Незалежності. Що залишить після себе нинішній міський голова Володимир Шматько, ми аналізуватимемо згодом. На все свій час…

Конструктором цих годинників є доцент Львівського Національного аграрного університету Олексій Бурнаєв. Понад тридцяти його годинників, скон­струйованих власними руками, фіксують відлік часу в Івано-Франківську, Вінниці, Трускавці та інших містах нашої держави. Що цікаво: нові годинники вибивають усі чверті та години, з їхніх механізмів почергово лунає дванадцять народних українських мелодій та звучать Гімн України. В циферблати цих годинників вплетені фрагменти герба Чорткова. Корпуси диво-дзигарків, що виготовлені із шведської сталі, покриті фарбою, яка має відтінок старого золота. Через це корпуси годинників в залежності від періоду доби сяють переливами різних кольорів – із сріблястого перетікає в золотистий. Але найголовніше, що ці годинники виріз­няються в нашому місті з-поміж інших своєю точністю: різниця ймовірних відхилень від норми становить лишень 5 секунд на рік, тоді як самі куранти, які були вмонтовані на міській раді, відставали на одну секунду кожен день. Чортківський міський голова одноосібно керує дистанційним пультом, яким, на ви­падок приїзду поважних гостей, може автоматично за­пускати мелодії нашого Національного гімну «Ще не вмер­ла Україна» й гімну-звитяги українського січового стрілецтва та всіх патріотів, – «Червона калина». Правда, останніми часами цих мелодій зовсім не чутно. Цікаво знати: чи то дистанційний пульт десь загубився у мерському кабінеті, чи то круті чортківські годинники “мандриками” подавилися?