Із 18 червня в Україні, як відомо, триває шоста хвиля мобілізації. Її тривалість – 60 днів, до 17 серпня. Перша група призовників Бережанщини й Підгаєччини вирушила 9 липня на навчання у військові частини від Бережанського ОРВК. Більшість їх навчатиметься в Старичах на Львівщині.

Із 8 мобілізованих – четверо з Бережанського і четверо з Підгаєцького районів. Із Бережанщини на навчання відправились Богдан Піхура з с. Нараїв, Андрій Слобода з с. Саранчуки, Василь Вишньовський з с. Поручин, Богдан Каліщук із с. Урмань. Їх проводжали схвильовані родичі, друзі, колеги, представники місцевої влади. Богдана Піхуру, приміром, окрім рідних, матері й тітки, прийшли підтримати колеги з МКП «Добробут», де хлопець працює слюсарем.
На добру, щасливу службу мобілізованих, якісний захист України від терористів, кремлівських найманців благословив молитвою о. Роман Маслій. У подарунок від священика майбутні воїни одержали образки-обереги. Голова райдержадміністрації В. Петровський, працівники військкомату побажали призовникам витримки, мужності, незламності духу, успіхів у нелегкій та відповідальній службі.
За словами начальника Бережанського ОРВК В.Богданова, чергова хвиля мобілізації проходить нелегко. Кількість добровольців зменшується. Деякі люди не усвідомлюють, що в Україні на сході йде війна, що нашу Вітчизну, рідну землю потрібно захищати, щоб ворог не посунувся далі. Військкомат нарахував більше тисячі ухилянтів. У розшуку – 234 бережанці та 818 – мешканці сіл району.
Працівники військкомату закликають чоловіків не боятися мобілізації. У період їхньої служби на підприємствах, в організаціях зберігаються їх робочі місця, середня заробітна плата. Крім цього вояки одержують заробітну плату як військовослужбовці – на рівні військовослужбовців за контрактом. Забезпечення військових вже на належному рівні, до захисту Вітчизни і держава, і волонтери ставляться дуже відповідально. Тож відповідальними мають бути і мобілізовані, і всі громадяни України!

Тетяна Будар.

DSCN4732

DSCN4723

DSCN4728

DSCN4746

DSCN4751

DSCN4765

DSCN4771