У неділю, 17 травня, біля могили загиблих воїнів УПА на Качуровій горі, що у с.Сосулівка, відзначали Свято Героїв, приурочене 70-ій річниці героїчному бою українських повстанців з у кілька разів переважаючими силами військ НКВС.

В урочистостях взяли участь перший заступник голови райдержадміністрації Валерій Запухляк, заступник голови райдержадміністрації Іван Віват, керівник апарату райдержадміністрації Людмила Мельник, народний депутат України Олег Барна, помічник народного депутата Михайло Сташків, представники Заліщицької самооборони, ветерани, учасники АТО, отці різних конфесій, учнівська молодь та мешканці краю.
Святі отці відслужили поминальну панахиду, опісля заступник голови райдержадміністрації Іван Віват через призму історії порівняв події минувшини із подіями сьогодення, наголосивши на вагомості внеску Героїв України та українського народу в перемогу над нацизмом у Другій світовій війні. Люди, які віддали своє життя за Україну – це святі люди, – зазначив Іван Осипович. А також вручив вояку УПА, який був станичним у с. Сосулівка Василю Галату фігуру Матері Божої.
-Так склалося, що як 70 років тому, так і в нинішній час ворог зазіхає на нашу землю, – каже народний депутат України Олег Барна. – На жаль як тоді, так і тепер матері втрачають синів, жінки – чоловіків, діти – батьків, але за те наша ненька Україна отримала своїх ангелів, на прикладі яких ми повинні виховувати молоде покоління.
За словами Олега Степановича, кожен громадянин має себе запитати, що він може зробити для України, а не тільки вимагати благ для себе. – Христос Воскрес і Воскресне Україна, – додав народний депутат.
У той день присутні мали можливість заслухати патріотичні твори про матір -Україну, мужніх синів і дочок держави, які готові на все заради вільної, незалежної країни. Культурна програма вселяла надію, що сильній Україні бути та віру в світле майбутнє українського народу, – повідомляє прес-служба РДА.
Завершився районний захід виконанням українського гімну «Ще не вмерла Україна» та словами подяки і шани усім, хто долучився до свята, а також частуванням солодких смаколиків дорослих і дітей від місцевих меценатів.

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

One Response