У п’ятницю, 12 червня, на території Чортківського об’єднаного міського військового комісаріату вже вкотре відбулося урочисте дійство проводів до армії. Цього разу проводжали лише одну особу – старшого лейтенанта Петра Крису. Проводжали цілим особовим складом військкомату, позаяк він більше року часу тут прослужив та зарекомендував себе якнайкраще.

Дійство мало емоційне забарвлення ще й з тієї причини, що Петро їхав не до навчального центру, а прямісінько в епіцентр бойових дій Донеччини. Там, на бойових позиціях між Волновахою та Маріуполем дислокується 72-га окрема механізована бригада ЗСУ, де старший лейтенант Криса обійматиме посаду командира роти матеріально-технічного забезпечення. Знакове, що на ризиковану службу Петро вирушив не за наказом командування, а за покликом серця.
Військовий комісар, полковник Леонід Підручний щиро, ніби по-батьківськи побажав підлеглому офіцерові успіхів у виконанні покладених завдань у зоні АТО, здоров’я та щасливого повернення додому. Воєнком також вручив Петрові національний прапор на якому свої побажання написали всі працівники військкомату, волонтери та автор цих рядків. Особливими були рукостискання і напутні слова працівників Чортківського ОМВК, які вже побували на війні, жили в окопах під свистом ворожих куль та осколків. У таких випадках навіть чоловікові важко утриматися від сльози.
11 червня я мав нагоду трохи більше поспілкуватися з Петром Крисою. З’ясувалося, що він закінчив Національний лісотехнічний університет України та військову кафедру в Академії сухопутних військ імені гетьмана П. Сагайдачного. Отримав військову спеціальність. Після революційних подій на Майдані у Києві записався добровольцем до війська, і вже 18 березня 2014 року був призваний на військову службу. Тоді в армії відчувалася гостра нестача військових кадрів і Петра залишили виконувати відповідні функції у військкоматі. Відтак він поєднував фахову роботу з громадською. Петро Криса був обраний депутатом Чортківської районної ради по мажоритарному округу від села Полівці на минулих виборах до місцевих рад. Також він є членом виконавчого комітету Чортківської міської ради. Зі своїми обов’язками справлявся добре. Від себе додам, що горджуся мужнім вчинком свого земляка, 34-річного Петра Криси, жителя с. Біле, яке задає тон у мобілізації. Ось він, наглядний приклад для наслідування молоді.
Підчас спілкування мій респондент сказав дуже правильні слова, що на долю теперішнього покоління випали важкі випробування та водночас найпочесніша місія – стати захисником України. Нам потрібно викинути ворогів за межі нашої держави та відновити кордон, який існував до 2014 року. Багато молодих людей бояться потрапити в зону бойових дій та переховуються від мобілізації. «Це поступки негідні справжніх мужчин. Коли країна в небезпеці, кожний повинен, не роздумуючи, виконати свій патріотичний та громадський обов’язок», – каже Петро Криса і він на сто відсотків правий. Тож нехай удача та Божа опіка будуть постійними супутниками наших оборонців.

Михайло Опиханий

криса 025

криса 001

криса 020

криса 004