Міністерством освіти та науки спільно з Федерацією футболу України проводиться робота з підтримки дитячого футболу в Україні. В рамках даного проекту видано навчальні посібники з футболу для вчителів фізкультури та дитячих футбольних тренерів, які по мірі можливості розповсюджуються в українських школах. Крім посібників, для проведення тренувань, від Федерації футболу України додатково надаються футбольні м’ячі та інший спортивний інвентар, необхідний для проведення тренувань.

З таким освітньо-футбольним «Миколаєм» в Нагірянську ЗОШ І-ІІ ст. напередодні свята Миколая завітали голова Чортківської районної федерації футболу Іван Стечишин та начальник відділу освіти Чортківської райдержадміністрації Ірина Гулька. Вибрали саме Нагірянську школу, тому що на її базі вже кілька років успішно працює футбольна секція, де зараз займається 46 юних футболістів з Нагірянки та навколишніх сіл. Керує секцією вчитель фізкультури місцевої школи та по сумісництву тренер Чортківської ДЮСШ Богдан Миколайович Пеняк (крім цього, він капітан команди “Січ”, яка є лідером районного чемпіонату).

Іван Стечишин зазначив, вручаючи дітворі подарунки: «Футбол – це командна гра, але я завжди підкреслюю, що її створюють особистості. І ви, діти, ті особистості, які працюєте на свій авторитет, на авторитет своєї школи, села, району. І я прекрасно розумію, що футбол для вас – це більше, ніж гра – це життя… Грайте і будьте успішними! Також я упевнений, що успіх великою мірою залежить від тренера. Аналізуючи роботу Богдана Миколайовича, слід сказати, що він виховує в учнів одну спільну рису – вони фанатично люблять футбол. Я дуже задоволений роботою тренера і впевнений, що його вихованці проходять дуже добрий вишкіл, щоб стати у майбутньому професійними футболістами».

Ірина Гулька подякувала педагогам та школярам за активну громадянську позицію, оскільки вчителі і учні Нагірянської школи  приклали великі зусилля, аби допомогти нашим солдатам, які воюють із сепаратистами у зоні АТО, побажала напередодні Новорічних та Різдвяних свят миру в душі, в колективі та в Україні. Також зазначила, що спорт – це бадьорий дух, піднесений настрій і, головне, здоров’я. Приємно, що в Нагірянській школі про ці чесноти пам’ятають чи не щодня!

Наталя Лотоцька