Меморіальну дошку відомому історику, науковцю, громадсько-політичному діячеві Ігорю Ґереті відкрили на фасаді Тернопільської обласної експериментальної комплексної школи мистецтв 27 березня. До останніх днів життя Ігор Ґерета залишався опікуном цієї школи.

«Значимою подією для нашого закладу стало присвоєння звання Ігоря Ґерети – ініціатора її створення, людини, яка є символом розвитку мистецтва не одного покоління, – зазначив директор школи Остап Гайдукевич. – Саме він очолив авторський колектив, який розробив концепцію майбутнього закладу. Її сьогодні використовують інші школи в України, адже ця методика включає усі естетичні та духовні резерви дітей. Сьогодні, відкриваючи меморіальну дошку Ігорю Ґереті, ми увіковічнюємо його ім’я серед сучасників та майбутніх поколінь».
Автором меморіальної дошки став відомий скульптор Олесь Маляр.
«Ми дякуємо автору за творчий підхід, а також оперативність виконаних робіт, – додав директор департаменту культури, релігій та національностей Тернопільської облдержадміністрації Григорій Шергей. – Символічно відкриваємо цей пам’ятний знак у Міжнародний день театру. Ігор Ґерета зробив значний вклад у розвиток мистецтва загалом, тому кожну сферу мистецтва можна асоціювати із його іменем. Особливим проривом для нашого міста стало створення даного закладу – школи мистецтв, у навчальному процесі якого він зумів вдало поєднати мистецькі дисципліни та загальноосвітні предмети».
Меморіальну дошку відкривали дочка та онучка Ігоря Ґерети, – повідомляє прес-служба Тернопільської ОДА.
Пам’ятний знак освятили всечесні отці.
Творчі колективи школи мистецтв виступили із концертною програмою, під час якої виконували пісні батька Ігоря Ґерети, який був поетом та композитором.

img_7047

img_7054

img_7025

img_7057