Головою Тернопільської обласної ради шостого скликання обрано депутата від Блоку Петра Порошенка Віктора Овчарука.

«За новообраного голову проголосувало 44 депутати. Інший кандидат від «Свободи», Олег Сиротюк, набрав 17 голосів. Троє депутатів не підтримали жодного кандидата», – повідомила голова Тернопільської обласної виборчої комісії Галина Щигельська.

Після обрання голови обласної ради оголосили про створення нової коаліції, яка складається із п’яти політичних сил. В новостворене об’єднання увійшли такі політичні партії: Блок Петра Порошенка, ВО Батьківщина, Радикальна партія Олега Ляшка, Самопоміч та Громадянська позиція.

Нагадаємо, що своїх представників у обласній раді нового скликання мають вісім політичних сил. Загалом 64 депутати. Серед обраних – 18 представників Блоку Петра Порошенка “Солідарність”, 13 – від Всеукраїнського Об’єднання  “Свобода”. 10 депутатів обрали від Всеукраїнського Об’єднання “Батьківщина”, по 5 представників  – від “Народного контролю” та Радикальної партії. В раді нового скликання також будуть 6 депутатів від  “Самопомочі” та 4 – від “Громадянської позиції”. Матиме своїх представників і УКРОП – ця політична сила подолала мінімальний відсотковий бар’єр та матиме трьох депутатів у Тернопільській обласній раді.

Першим заступником голови Тернопільської обласної ради став представник ВО Батьківщина Василь Деревляний, а заступником – член об’єднання Самопоміч – Любомир Крупа. Бюджетну комісію, згідно коаліційної угоди, очолить представник Радикальної партії.

Овчарук, який до обрання його головою облради працював заступником голови облдержадміністрації, склав присягу посадової особи місцевого самоврядування.