В Чорткові тепер діє не педагогічне училище, а Чортківський гуманітарно-педагогічний коледж імені Олександра Барвінського. Зусиллями директора цього навчального закладу Романа Пахолка нещодавно була завершена реорганізація училища у коледж.

Чортківський гуманітарно-педагогчний коледж є одним з відомих закладів педагогічної освіти західного регіону України. У структурі коледжу два відділення – педагогічне та музично-педагогічне.

Заснований він ще у 1940 році як педагогічна школа та реорганізоване у педагогічне училище у 1945 р.

Історики стверджують, що на місці, де сьогод­ні розташоване училище, наприкінці XIV століття виникло селище, з якого згодом розрослося більше поселення, яке дало початок нашому місту.

Перші сторінки у славну історію закладу впи­сали А. Петров — перший директор — п. Фрід- ман, який замінив його на посаді. Становлення училища відбувалося під керівництвом знаних педагогів Петра Замриги, Павла Назаренка, Анд­рія Підручного. У 1983 році його очолив Йосип Гуменюк, який провів значну роботу з розвитку матеріальної бази.

Колишній директор, кандидат педагогічних наук Богдан Гречин спільно із педагогічним колективом створив сучасне освітнє обличчя закладу.

Контингент студентів — до 800 осіб ден­ної форми навчання. У їхньому розпорядженні чотири навчальних корпуси, студентський гур­тожиток на 500 місць, актова зала, оранжерея, їдальня, здоровпункт. Навчання ведеться у 42 кабінетах, п’ятьох лабораторіях і майстернях, одному лінгафонному класі. Виконавські уміння формуються у сорока класах для індивідуаль­них музичних занять, хоровому та оркестрово­му класах. Для фізичного гарту є спортивний і гімнастичний зали, стрілецький тир, спортмай­данчик. Музично-ритмічні уміння вдосконалю­ються у хореографічній залі. Обладнано два комп’ютерні класи з під’єднанням до мережі Інтернет. Бібліотека з книжковим фондом понад 85 тисяч томів, музична бібліотека, читальна зала, методичний кабінет забезпечують інфор­маційні потреби учасників навчально-виховного процесу.

Добру славу училищу приносять народ­ні художні колективи: хорова капела, жіночий хор «Берегиня», жіночий хор «Юність», жіночий вокальний ансамбль «Веснянка», танцювальний ансамбль «Яблуневий цвіт», оркестр народних інструментів, духовий оркестр. Українську пісню відроджує фольклорний гурт «Василько».

Примножуються майбутніми педагогами спортивні традиції; відбувається училищна спар­такіада, команди училища є неодноразовими переможцями районних і обласних змагань з різних видів спорту.

Гордість училища — його випускники, за сім десятиліть навчальним закладом підготовлено більше одинадцяти тисяч педагогів для освітніх потреб області та регіону.