Ревізію у Головному Управлінні Пенсійного фонду України в Тернопільській області провели фахівці Державної фінансової інспекції в Тернопільській області. Вони й виявила фінансових порушень, що призвели до втрат на суму понад 165 тис. грн.

Так, повідомили у прес-службі Держфінінспекції в Тернопільській області, відповідно до посвідчення 4-ї категорії понад 70 особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, в тому числі  пенсіонерам із числа військовослужбовців пенсійний фонд проводить виплату додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров’ю.

У ході ревізії провели зустрічну звірку із Тернопільським обласним військовим комісаріатом і встановили непоодинокі випадки перебування вищевказаних осіб за межами України, міст Чорткова та Заліщиків. Мова йде про те, що вони чотири роки поспіль у зоні посиленого радіологічного контролю не проживали.

Внаслідок не підтвердження законності надання пенсіонерам статусу громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, їм безпідставно видали посвідчення 4-ї категорії та, відповідно, зайво нарахували та виплатили додаткову пенсію за шкоду, заподіяну здоров’ю. Про результати ревізії фахівці поінформували правоохоронні органи.