5 березня минає 65 років від часу загибелі головнокомандувача Української Повстанської Армії Романа Шухевича. Пам`ятні заходи з нагоди цієї трагічної дати відбулися у селі Заболотівка Чортківського району. У 1945 році тут була облаштована повстанська криївка, з якої Тарас Чупринка здійснював інспектування підрозділів УПА-Південь.

Урочисті заходи розпочались із панахиди, яку відслужили парох с.Заболотівка о.Ігор Лесюк та протосинкел Бучацької єпархії УГКЦ о.Володимир Заболотний біля спорудженого легендарному командиру погруддя. Вшанувати пам’ять Романа Шухевича прибули перший заступник голови обласної ради Сергій Тарашевський, голова Тернопільської обласної організації ВО “Свобода” Володимир Стаюра, перший заступник голови райдержадміністрації Валерій Запухляк, заступник голови райдержадміністрації Іван Віват, заступник голови районної ради Любомир Хруставка та патріотична громадськість краю, яка щороку збирається на цьому місці у день народження та день смерті легендарного командира УПА Тараса Чупринки. Як зазначено під час заходу, у ці складні та тривожні для України часи, коли зовнішній агресор намагається знищити нашу країну, наш святий обов’язок продовжити розпочату справу Романа Шухевича, бо найголовнішою його метою була Українська вільна, самостійна, соборна держава, і сьогодні цей день є демонстрацією зв’язку поколінь та вічності ідеалів, за які боровся і загинув Роман Шухевич і тисячі бійців Української повстанської армії.
«Захищати країну – це обов’язок кожного громадянина, а у час війни інакше не можна. Перемир’я – ми бачимо, що воно нам дало. Ми за мир, але якщо треба захищати нашу землю, ми це будемо робити. Війна завжди завершується війною», – зазначив під час виступу заступник голови райдержадміністрації Іван Віват. А також усі виступаючі закликали присутніх об’єднатися в єдину громаду та боротися із зовнішнім ворогом, як колись боролася УПА за вільну Україну – без доплат та почестей, любити свій народ і свою землю.
Завершився захід покладанням квітів до пам’тного знаку Романа Шухевич, – за повідомленням прес-служби Чортківської РДА.

18

12

15