4 грудня  2015 року в залі засідань Зборівської  районної ради відбулася презентація видання «Білий Берег». Перший випуск історико-краєзнавчого та літературного часопису присвячений  85-річчю від дня народження письменника і журналіста Григорія Барана-Радошівського. 

Цікаві дослідження  життя та творчості  поета  опублікував його земляк – науковець зі Львова, викладач Львівського національного університету Володимир Шевчук.  Серед дописувачів також Євген Дудар, Богдан Андрушків,  Василь Балюх,  Зенон Михлик, Ігор Фарина, Олександр Астаф’єв, журналісти Леонід Білик, Галина Баліцька,  Василь Березинський; зборівчани, що добре знали Григорія Яковича.

Спонсорували видання Ігор Скоробагатько та Володимир Чорнописький.

Музей «Зборівська битва», як анонсував його директор Богдан Макогін, планує  періодично видавати часопис «Білий Берег».

Буде це журнал, чи альманах, чи збірник щорічних Радошівських читань у музеї «Зборівська битва», як було задумано спочатку, – покаже час. Упорядники першого випуску «Білого Берега» – Богдан Макогін, Володимир Шевчук і Леся Білик – вдячні фаховому редакторові Володимиру Погорецькому та золотопекторалівцям за поради щодо подальшої долі першого зборівського журналу. Зборівщина – край, який має славну історію, тож народження часопису – закономірне явище. Можна вважати, що «Білий Берег» благословив з вічності Григорій Радошівський.

Леся Білик, м.Зборів

Володимир Шевчук ЛБ