5 грудня світова громадськість відзначила Міжнародний день волонтера. Святкова атмосфера з цієї нагоди панувала в залі музею Б. Лепкого. Місцевих волонтерів привітали голова ГО «Бережанська Самооборона», Бережанського районного координаційного центру підтримки бійців у зоні Олег Захарків та голова Бережанського ВПГО «Спілка бійців та волонтерів АТО «Сила України», заступник командира батальйону «Тернопіль» Олег Іванійчук.

Бережанські волонтери, члени ГО «Спілка бійців та волонтерів АТО «Сила України» з приємністю згадували свої перші кроки щодо налагодження волонтерської діяльності в місті й селах району ще під час Євромайданів, Революції Гідності, і особливо під час війни з російським агресором. Майдан, як наголошували учасники заходу, народив в Україні волонтерський рух, сильне громадянське суспільство. Україна сьогодні інша завдяки людям, які вважають своїм громадянським обов’язком віддавати власні сили і розум заради блага інших. Це справжня перемога українського народу.
Робота волонтерів – безцінна. Жертвуючи своїм вільним часом, вони працюють за покликом душі. Нині волонтерами, доброчинцями є ті, хто, як тільки може, підтримує Українську армію, вимушених переселенців, обездолених людей. Хтось має змогу перерахувати кошти, інший долучається до різного роду благодійних акцій. Діти малюють воїнам патріотичні малюнки-обереги, пишуть зворушливі листи, дорослі в’яжуть теплі рукавиці, шарфи, шкарпетки, передають продукти, одяг, взуття, необхідні речі. Усе, що робиться, дуже потрібно нашим бійцям на передовій. Відрадно, що завдяки зібраним на Бережанщині продуктам (організацію зі збору здійснював Центр допомоги воїнам АТО) рік тому вдалося обміняти сімох українських захисників, і двоє з них – мешканці Тернопілля. На жаль, нині мешканці району менше надають благодійну допомогу, проте всім потрібно пам’ятати, що наші вояки на сході, які захищають мир і спокій громадян, і далі потребують любові й пошани, підтримки небайдужих. Адже на українських бійців покладена священна місія – боронити рідну землю, забезпечувати мирне життя свого народу.
Із нагоди Міжнародного дня волонтера «Спілка бійців та волонтерів АТО «Сила України» нагородила підприємця, волонтера Ігоря Гурка медаллю «За гідність та патріотизм». Подяки одержали волонтери Олег Захарків, Галина Сапеляк, Любомир Кузяк, Володимир Івашко, Віктор Якимець, Олег Мандзій, Тетяна Будар, Володимир Онанко, Орест Мельник.
Керівник Бережанського ВПГО «Спілка бійців та волонтерів АТО «Сила України Олег Іванійчук поінформував присутніх про проведену роботу і плани на майбутнє організації. Для потреб спілки районна влада виділила приміщення в стоматполіклініці. Демобілізовані військові з волонтерами, об’єднавшись в одну структуру, дружньо облаштовують свій майбутній офіс. У планах керівництва організації – організувати реальну роботу з допомоги учасникам АТО та їх сім’ям, що вже й розпочали здійснювати. Із метою захисту соціально-правових, культурних, економічних, інших прав, свобод і законних інтересів учасників АТО та їх сімей, які проживають на території Бережанського району, організація проводить реєстрацію та облік вищезгаданих категорій осіб. Можна звертатися за телефонами: 098 179 31 70, 098 777 91 76.
Зараз, як наголосив О.Іванійчук, на порядку денному спілки – облаштування підлоги в офісі, встановлення бруківки перед парадним входом у приміщення, штукатурні та малярні роботи, встановлення пластикових вікон, облаштування санвузла тощо. Добре, що відгукнулися окремі підприємці. Усім доброчинцям – щира вдячність і повага.
Нагадаємо, що офіс Бережанського ВПГО «Спілка бійців та волонтерів АТО «Сила України» – на вулиці Шевченка, 14 у Бережанах. Як уже говорилося, тут іще потрібно провести значну роботу з ремонту й забезпечення офісним обладнанням. Потрібна підтримка небайдужих бережанців.
Допомога воїнам – святий обов’язок кожного громадянина України. Варто активніше долучатися до проведення благодійних заходів на підтримку українських бійців. Звертайтеся до Центру допомоги воїнам АТО на вул. Шевченка, 1 м. Бережани. За інформацією щодо збору речей можна звертатися також за номером телефону 0980207476.

Тетяна Бідзіля.

 

2015_11_26 005

2015_11_26 003

2015_12_05 021

2015_12_05 023

2015_12_05 027