12 квітня у Бережанах побував відомий сучасний український письменник-белетрист, сценарист, журналіст Андрій Кокотюха. змістовні зустрічі з письменником відбулися в агротехнічному коледжі, школі-гімназії ім. Богдана Лепкого та краєзнавчому музеї (за підтримки магазину «Не формат» та БМГО “Рідне місто”).

Письменник презентував одну з найпопулярніших своїх книжок «Червоний. Без лінії фронту” і тизер майбутнього однойменного фільму, який знімали в Бережанах і в якому знімалися бережанці. Тут – неймовірна історія. Повстанський командир Данило Червоний не пропав безвісти після втечі з табору смерті. Вояк УПА вижив і переміг у нелюдських умовах вічної воркутинської мерзлоти. Щоб зрозуміти, як це йому вдалося, маємо повернутися на десять років назад і побачити Червоного юним ліцеїстом…
«…Це книжка та фільм, що здобули любов глядачів і читачів та доповнюють одне одного. Тому поява кінороману «Червоний. Без лінії фронту» як складової однойменного кінопроекту однозначно на часі», – так висловився ще раніше голова Державного агентства України з питань кіно Пилип Іллєнко. Доктор історичних наук, професор Іван Патриляк написав: «Червоний. Без лінії фронту» підтвердив реноме Андрія Кокотюхи як вправного майстра в царині пригодницької літератури…», головний редактор інтернет-сайту Вахтанг Кіпіані зазначив: «…Його Україна велика – від Донбасу до Львова. І Данило без революційних гасел та ефектних жестів робить те, що вміє робити найкраще – воює».
Надзвичайно цікаво автор розповідав про свої численні твори, відповідав на запитання учасників зустрічей, дарував автограф-сесії, дискутував про політичну ситуацію в Україні, наголошуючи: «… жити треба без ілюзій. Це посилює стійкість до стресів. Я багато читаю, і мені комфортно з книжками й фільмами. Проте все це – реальність вигадана. Щоб розуміти це, не займаюся френдоцитом. Я люблю слухати й думати. Говорити не дуже, краще напишу. Власне, тому й спокійний. Мені прикро за те, за що й вам. Соромно за те саме. Боюся за те саме. Маю такі самі надії. Часом ледь стримую паніку…», «…Олександр Харебін, ідеолог штабу Зеленського, регулярно закликає українців об’єднатися. Так я з ним згоден! Давайте об’єднаємося, українці. Довкола декомунізації – з радістю, на позитиві її продовжимо. Ролики будемо поширювати в процесі. Далі – чому б не об’єднатися довкола створення українського україномовного культурного продукту? Для найширшої аудиторії передусім. Книжок, фільмів, серіалів, музики. Довкола відкриття книгарень і кінотеатрів, де пропонують українське і західне – в перекладі і навіть оригіналі. Ще – об’єднаємося в русі вперед, на Захід. Росію не згадуємо, СССР теж. Бо це роз’єднує, вона держави-агресора, повинна звільнити полонених, повернути Крим і відчепитися від нас. Об’єднує ж нас рух до НАТО. Без референдумів – це наш національний інтерес. Хіба він не об’єднує? Ще об’єднаємося довкола Закону про мову. Щоб не валити його гуртом, а втілювати в життя».
Андрій Анатолійович Кокотюха народився 17 листопада 1970 року в м. Ніжин Чернігівської області. Перший художній твір написав у віці 7 років. Мріяв стати бібліотекарем. Закінчив факультет журналістики Київського університету ім. Т. Шевченка.
Перше оповідання опублікував 1987 року. У 1991 році написав повість «Шлюбні ігрища жаб», яка отримала в 1995 році нагороду видавництва «Смолоскип». Після виходу окремою книжкою в 1996 році повість стала називатися «романом», отримала позитивну оцінку від батьків та друзів автора. У 1993 році А. Кокотюха був одним із засновників Творчої асоціації «500». Працюючи у видавництві «Смолоскип» пакувальником книжок, у період з 1994 по 1999 рік організував понад сто «гастролей» молодих українських письменників у сімнадцяти регіонах України. Був їх безпосереднім учасником. У 1998 році звільнився з видавництва у зв’язку з переходом на іншу роботу, безпосередньо пов’язану з журналістикою. Співпрацю зі «Смолоскипом» не припиняв до 1999 року.
Від 2000-го року – постійний учасник Всеукраїнського конкурсу романів, сценаріїв та п’єс «Коронація слова». Пробував себе у жанрах горору (роману жахів), кримінальної мелодрами, трилера, комедії, соціального гостросюжетного роману, класичного детективу. Улюблені жанри – трилер та детектив із елементами містики й готики.
Від 1998 року по теперішній час як сценарист співпрацює з Національною студією ім. О. Довженка, українськими продакшн-студіями, провідними українськими телеканалами. В активі – 10 сценаріїв повнометражних стрічок та телесеріалів, доведених до стадії готовності. Частина з них розміщена на сайті «Сценарна майстерня». Спеціалізація – гостросюжетні. Крім того написав низку журнальних публікацій повістей та оповідань. За однією такою публікацією на студії ім. О. Довженка зняли кіно під назвою «Тупик». Написав сценарії для декількох документальних фільмів з циклу «Кримінальні історії» на каналі ICTV. Працює також під кількома жіночими псевдонімами. Пише українською і російською мовами. У 2012 році отримав спеціальну відзнаку «За кращий історико-патріотичний твір» на «Коронації слова». Рукопис під назвою «Червоний» виданий книгою того ж року.
Упродовж 1999 – 2013 років побачили світ десятки книг цього талановитого неординарного письменника. Книжки А. Кокотюхи виходять у різних українських видавництвах, які видають сучасну літературу: „Смолоскип”, „Кальварія”, „Фоліо”, „Піраміда”, «Нора Друк», «Зелений Пес», «Грані-Т», «Книжковий клуб сімейного дозвілля», «Країна мрій», «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА». Він постійно співпрацює з найбільш популярними українськими газетами, журналами, телеканалами, інтернет-виданнями.
За журнальною публікацією роману «Тупик для втікача» на студії ім. О. Довженка зняли фільм під назвою „Тупик” (1998, режисер Григорій Кохан). Детективний роман «Легенда про Безголового» екранізований у 2008 році кіногрупою «Film.ua». (назва фільму «Тривожна відпустка адвоката Ларіної» (режисер Олександр Стеколенко). Трилер «Повзе змія» (режисер Максим Бернадський) екранізовано в 2009 році компанією «Fresh production UA». Написав сценарії до серіалу «Потрійний захист» (режисери Анатолій Матешко, Антон Азаров), 2016, історичної драми «Червоний» (режисер Заза Буадзе), 2016, сценарії для кількох документальних фільмів з циклу „Кримінальні історії” (ISTV). «Чужі помилки» (СТБ), «Стрингер», «Одержимі» (1+1).
Працював журналістом і сценаристом у кількох телепроектах, пише сценарії для проекту «Судові справи» (Film.ua). Одержав пропозиції для написання власних серіалів, адаптації в Україні відомих та популярних серіальних форматів. Кіносценарії двічі (2007, 2008 рр.) відзначені на конкурсі «Коронація слова» в номінації «Кіносценарії».
Андрій Кокотюха нагороджений багатьма дипломами, преміями, почесними відзнаками, у тому числі 3-ю премією «Коронація слова» в номінації «Кіносценарії» (2007 р.), дипломом у номінації «Кіносценарії» (2008 р.), «Золотий письменник України» (2012), нагрудними знаками „Срібний Георгій” (за сценарій фільму „Тупик”, 2003 р.), „За зразкову службу у внутрішніх військах МВС України” (галузь журналістики, 2002 р.). У проектах автора – повнометражні стрічки та серіали детективного, пригодницького, історико-пригодницького та військовоо-пригодницького жанрів.

Тетяна Бідзіля.

.

DSCN0880

DSCN0883

DSCN0890