У лютому нинішнього року побачив світ 24-й номер літературно-мистецького  альманаху творчих людей Прикарпаття «Джерельні дзвони-24», присвячений 30-ій річниці Незалежності України, який видається  косівським видавництвом «Писаний Камінь». Його засновником, незмінним редактором і упорядником є Марія Боєчко з Ковалівки, що на Коломийщині,  — лавреатка обласної премії «Просвіта» ім. М.Підгірянки, премії ім. Леся Гринюка, Ко-ломийської міської премії ім. Тараса Мельничука, героїня програми «Всупереч долі», номінантка титулу «Українська Мадонна».

Уперше довелося побачити цю миловидну жінку 25 серпня 2018 року  в селі Уторопах Косівського району на урочистях з ознаменування 80-ї річниці Тараса Мельничука. Мене зачарував її голос — Марія Іванівна виконувала  свою пісню-реквієм «Князь Роси», присвячену пам’яті геніального земляка. Наступна зустріч у косівському видавництві «Писаний Камінь» дала змогу  ближче познайомитися з цією чудовою людиною, творча діяльність якої  базується  на любові до пісні, мови, України.

У видавництві й отримала в подарунок альманах «Джерельні дзвони-23» і книгу «Сад моєї любові», а тепер знову тримаю в руках подароване чергове видання, за яке хочу щиросердечно подякувати у своїй замітці.

Марія Іванівна, переживши радості й печалі, болі й життєві розчару-вання, всупереч усім випробуванням, які випали на її долю, згуртувала  біля себе багато цікавих і творчих людей, яким не байдуже українське слово, історія краю, традиції і звичаї наших батьків і дідів. Працюючи над «Джерельними дзвонами», вона по-справжньому робить велику справу в наш нелегкий час, справу, яка вимагає таких зусиль, і хисту, що навіть й уявити не просто. Її надійне плече — редакційно-видавнича група «Джерельних  дзвонів»: Михайло Павлюк — відповідальний за друк, Віталій Стефурак — технічний редактор, Іван Боєчко — помічник редактора, кур’єр, Радомир Вихор, Оксана Григорак, Ірина Блонська, Ігор Геник, Уляна Федур, Богдан Книжко, — художники, Богдан Гриньовський, Мирослав Ільків — музичні редактори. Усі вони  — люди однакового духу, налаштовані на одну хвилю, ентузіасти, добрі знавці своєї справи.

Видання «Джерельних дзвонів» — результат їх клопіткої праці. Це добрий мистецький  проєкт, який дає можливість людям краю наповнити своє життя речами  вищими, ніж побут, чимось небуденним і  духовним. Очікування виходу альманаху, його  презентація наповнює їх добрими почуттями, які додають щось дуже важливе для життя, а разом із членами редколегії  — і  кожному авторові, і кожному читачеві, і, звісно, самій редакторці.

 Побачивши вперше світ у 2001 році, альманах  «Джерельні дзвони» представляє творчий доробок як професійних, уже відомих письменників Коломийщини та Косівщини, так і тих, що вперше виносять на суд читача свою творчість. Кожен із 24 випусків цього видання має обсяг 300-400 сторінок, вміщує твори 40-50 авторів, виходить  тиражем 400 примірників. Географія альманаху вийшла за межі України: його читають не тільки в нашій області, на Сході і в зоні АТО, а й українці за рубежем  — у Польщі, Італії, Іспанії, Португалії, Греції, бо на його сторінках друкуються твори трудових мігрантів. Публікуються в ньому також відомі письменники Іван Війтенко, Аделя Григорук, Віктор Максимчук, Іван Малкович…

Щорічна тематика видання різноманітна, присвячується певній події в літературному чи громадському житті — 1000-річчю Хрещення Київської Русі, річницям Незалежності України, 60-річчю створення УПА, 80-річчю від дня народження Тараса Мельничука, 150-річчю Івана Франка, 200-річчю Тараса Шевченка, захисту української мови тощо.

Альманах структурується за основними розділами: «На поетичній хвилі», «Заробітчанська поезія», «Сторінка для дітей», «Проза», «Нові імена»,  «У світі рідної мови», «З історії рідного краю», «Музична скринька».

Важливою особливістю альманаху є те, що тут  подаються  світлини і короткі відомості про авторів, а це дає можливість мовби наяву познайоми-тися з ними, робить альманах ближчим читачеві.

Презентації «Дзвонів»  стали щорічним святом, яке переросло в традицію! І дуже жаль, що у зв’язку з пандемією не відбуваються чергові літературні гостини альманаху до його шанувальників.

Дуже тішить мене, що і моє слово торкнулося однієї зі сторінок альманаху.

Цього літа цьому унікальному виданню виповнюється 20 років! До свого творчого ювілею дзвонарі прийшли з вагомим  доробком — 25-им виданням! Якою важкою є боротьба за вихід у світ кожного його числа — знає лише його головна редакторка. І яким радісним є його народження — відає вона також чи не найбільше.

Дякуємо, Маріє  Іванівно, за Вашу безкорисливу працю на творчій ниві.

У Вас є особливий талант — Любов. Вона живить Ваше серце, і Ви даруєте її людям. Тож хай Ваша праця множиться любов’ю, радістю, щастям для Вас і Вашої літературної родини!

Марія  ПОРОХ,

член Клубу інтелігенції 

ім. І.Пелипейка та РО «Просвіта»,

м. Косів.

 Світлина авторки.