На сайті Чортківської РДА появилось повідомлення ось такого змісту: “Нежитлове приміщення  загальною площею 174,5 кв.м на вул. Шевченка, 4 у Чорткові, яке не увійшло до статутного капіталу ВАТ „Чортківське швейна фабрика”, але перебуває на його балансі, внесено до орієнтовного переліку об’єктів державної власності, приватизацію яких регіональне відділення ФДМУ по Тернопільській області планує здійснити у 2015 році”.

Щоб зрозуміти, що насправді криється за текстом цього повідомлення, бо чортківські владці, у цьому вже не раз переконалися жителі районного центру, наловчились розводити людей, собі на вигоду, як останніх “лохів”, ми звернулися до депутата Чортківської районної ради Олександра Степаненка. І ось що він нам відповів:

“Усі оці формули: “увійшло – не увійшло до статутного капіталу ВАТ „Чортківська швейна фабрика” – від лукавого. Весь так званий “статутний капітал ВАТ” – незграбна форма легалізації трофею, який совіти у 1944-му році минулого століття отримали від міста у вигляді церков, замків, монастирів, палаців, історичних будівель. Вони тоді, не думаючи про жодні норми права, повідкривали в оцих трофейних будівлях: склади, котельні, фабрики… а згодом, коли тоталітарна держава луснула, постворювали усі оці ВАТи – як приховану форму прихватизації усього, що погано лежить.

Натомість у цьому конкретному випадку треба визнати таке:

* існує Указ Президента України від 21 березня 2002 року № 279/2002 “Про невідкладні заходи   щодо остаточного подолання негативних наслідків тоталітарної політики колишнього Союзу РСР стосовно релігії та відновлення порушених прав церков і релігійних організацій”

* існує розпорядження Тернопільської ОДА від 02 серпня 2012 року м.Тернопіль №596-од, прийняте за рішенням суду – “Про передачу приміщення колишнього монастиря Домініканів у м.Чортків Чортківського району в безоплатне користування Східному Вікаріату Чоловічого Домініканського Ордену в Україні Римсько-Католицької Церкви”. Їх давно треба було виконати. Чому досі не виконали – треба спитати у попереднього голови РДА.

Якщо ж місто хоче отримати частину цього приміщення для гуманітарних потреб (не для БАЗАРУ: але під музей, виставкову залу, бібліотеку, конференц-залу, туристичний інфоцентр… і т. п.), то з домініканами треба вести перемовини і отримати таку частину. Я чомусь гадаю, що це цілком реально.

Але у голові чиновників саме БАЗАР. Тому він і розповзається по місту. Значить бути у центрі ще одному “Вінтажу”…”

4 коментарі

 1. Андрій

  що питати у віктора шепети? він нічого не робив, окрім, що заробляв! ше б швейну фабрику з михайлом вербіцьким продали! вони ж – “побратими”!

  • Олег

   не знаю, що там шепета із вербіцьким заробляли, але так як я маю деяке відношення до швейної фабрики, то в даному випадку, заради справедливості зауважу, що розпорядження голови ода по цьому приміщенню прийнято у 2012, а скасоване в 2013 році. точно не пригадую коли саме, але шепета призначений лише цього року. тому якщо і питати, то не в нього, а в тих голів рда, які були до нього. хоча і вони тут ні до чого, є ФДМУ і суд. але як з них спитаєш? такі в Україні закони.

 2. Олег

  Повністю погоджуюся з Вами, але є один нюанс: рішення суду на підставі якого прийнято розпорядження голови ОДА на даний час скасоване (за скаргами регіонального відділення ФДМУ), тому на даний час ФДМУ, на жаль, знову вправі розпоряджатися цим об’єктом. До речі, в приміщенні ще залишилася вся техніка колишньої нашої швейної фабрики.

 3. Людмила

  існує розпорядження Тернопільської ОДА від 02 серпня 2012 року м.Тернопіль № 596-од, прийняте за рішенням суду – “Про передачу приміщення колишнього монастиря Домініканів у м.Чортків Чортківського району в безоплатне користування Східному Вікаріату Чоловічого Домініканського Ордену в Україні Римсько-Католицької Церкви”. Їх давно треба було виконати. Чому досі не виконали – треба спитати у попереднього голови РДА.Це було б найкраще вирішення питання! В Чорткові вже стільки кнайпів і базарів–не перелічить…