Червонокнижні тварини, яких не годували, травили собаками та утримували у жахливих умовах в Улашківському лісництві, завдяки громадським активістам тепер житимуть у реабілітаційному центрі “Синевир”, на Закарпатті.

Ведмедицю туди вже перевезли. Упродовж наступних двох тижнів забрати з Чортківщини планують і ведмедя.
Нагадаємо, три місяці тому громадські активісти виявили двох змордованих бурих ведмедів. Вони були голодні, виснажені та поранені. Тварин, занесених до Червоної книги України, тримали в тісних клітках і майже не годували. Небайдужі люди знайшли для тварин нову домівку. Докладно — у сюжеті кореспондента телекомпанії TV-4.
– Першу забрали ведмедицю, оскільки автомобіль не передбачав місця для двох ведмедів. Ведмедиця вийшла сама, не потребувала, щоб її кололи. Це дивувало ветеринарів. Просто ми неодноразово приїжджали і годували її, завдяки цьому ведмедиця вийшла до нас і сама зайшла в клітку. Ведмедицю назвали Ніка – з грецької – «перемога», а ведмедя – Терен, тобто згадка про Тернопіль, разом – Тернопільська перемога, – розказує громадський активіст Андрій Об’єщик.
Терена планують забрати в реабілітаційний центр уже найближчим часом. Лісники не на камеру розповіли, що згодом у ведмедів може бути поповнення, бо їх пускали в одну клітку. Загалом стан бурих покращився, вони набрали вагу.
– Хотів би подякувати громаді, що допомагала нам з тими ведмедями. «Подяка» від нас – екоінспекції, зокрема керівництву, яке вісім років не бачило цього свавілля, що ведмеді сидять у тісній клітці. Лісники лісниками, але на нашу думку, екологи не мали такого допускати, – говорить Андрій Об’єщик.

Ведмедиця впродовж місяця буде на карантині, отримає всі ветеринарно-санітарні процедури. Інформацію про те, в якому стані Ніка, можна буде побачити на сайті реабілітаційного центру “Синевир”. Згодом такі ж процедури пройде Терен.
– У будь-який момент можете приїжджати, у нас вхід — вільний, наша адреса – село Синевир, Закарпатська область, Міжгірський район. Там є природний національний парк. Можете побачити красиву природу, відвідати наш реабілітаційний центр, в якому житимуть ведмеді, – каже ветеринар реабілітаційного центру “Синевир” Михайло Маслей.