Теребовлянці вже зібрали понад тисячу підписів щодо висунення Ліни Костенко на здобуття Нобелівської премії. Теребовлянська громада з ініціативи її активіста, теребовлянця-патріота, історика-краєзнавця, поета та педагога Леона Городиського звернулася з відповідним листом до Президента, уряду та спілки письменників України.

Дана ініціатива визріла під час літературного вечора, присвяченого 85-річчю Ліни Костенко.
– У ці дні Україна відзначає ювілей нашої славетної геніальної поетеси Ліни Костенко. Немає сенсу говорити, яку роль ця жінка, її творчість відіграють у житті нашої держави, нашого народу. Але, на жаль, держава робить недостатньо для того, щоб ім’я Ліни Василівни, її творчість, громадянська позиція в значно більшій мірі прислужилися міжнародному авторитету України. Ми маємо на увазі те, що вже давно пора висунути Ліну Василівну на здобуття Нобелівської премії в галузі літератури, – йдеться у зверненні.
Під зверненням уже підписалися понад 1000 активних мешканців Теребовлянщини. Зокрема, Леон Городиський (ініціатор), Михайло Михайлюк (голова районної «Просвіти»), Людмила Крючініна (директор районної бібліотеки), Надія Хома (голова міської «Просвіти»), Микола Ковальчук (поет, архітектор, краєзнавець), Ольга Ткач-Золота та Антоніна Хабурська (громадські активісти). Збір підписів продовжується.
Теребовлянці вважають, що для того, щоб ця престижна нагорода дісталася Україні, потрібно всіляко пропагувати творчість Ліни Костенко у світі; значно збільшити кількість перекладів її творів різними мовами світу; влаштовувати літературні вечори, присвячені поезії Ліни Василівни в різних країнах світу та проголосити 2015 рік роком Ліни Костенко в Україні.
А тим часом громадськість Теребовлянщини звертається до всіх мешканців Тернопілля підтримати даний почин та звернутись і їм із подібними листами до керівників нашої держави.

“Номер один”