1 квітня на 62-му році пішов з життя, – повідомляє “Погляд Тернопільський”, – засновник і Голова Політичного об’єднання «Рідна Вітчизна», Всеукраїнського благодійного фонду «Україна – Свята Родина», Генеральний директор НК «КНГ», президент гандбольного клубу «Динамо – Полтава» Іван Матієшин, у 2010-2012 рр. – генеральний спонсор журналу «Золота Пектораль».

  Життєва дорога Івана Матієшина була непростою і багатогранною. Доля розпорядилася так, що в часи сталінських репресій його батьки ще дітьми разом із сім’ями опинилися на крайній Півночі, в Архангельській області. Саме там 21 травня 1951 року народився Іван Семенович.

   У 1961 році, під час «відлиги» сім’я повернулася на Батьківщину, до рідного села Пилатківці, що на Тернопільщині. Там Іван Матієшин пішов до четвертого класу восьмирічки (перші три роки навчався в Пасьві), після закінчення якої вступив до Дрогобицького нафтового технікуму. Обрав спеціальність мужніх – буровика нафтових і газових свердловин, а після закінчення навчання за направленням поїхав працювати до Тюменської області. Відтак, заочно закінчивши Івано-Франківський інститут нафти і газу, отримав диплом гірничого інженера. Міг за розподілом отримати роботу в науково-дослідному інституті, але перевагу віддав конкретній праці у нелегких природно-кліматичних умовах Півночі.

   Починав її помічником бурильника. Був майстром, заступником керівника виробничо-технічного відділу, керівником регіональної інженерно-технічної служби. Остання посада за колишнього Радянського Союзу – заступник генерального директора державного об’єднання з видобутку нафти й газу «Урайнафтогаз».

   Після розпаду СРСР, використовуючи свій багатий досвід, Матієшин почав займатися приватним бізнесом. У 1998 році створив сервісне підприємство – «Нафтову компанію КНГ». «НК КНГ» було визнано одним з найкращих підприємств 2010-2011 років у нафтогазовому секторі Російської Федерації.

   На момент заснування в ній налічувалося 100 робітників, а вже в 2008-му на підприємстві було близько двох тисяч працюючих. Майже 80 відсотків з них – українці, які працюють вахтовим методом. Таким чином громадянин України Матієшин підтримував земляків, давав їм шанс на гідне життя, аби могли матеріально забезпечувати родини.

   Протягом останніх років Іван Матієшин активно інвестував в економіку України, створюючи нові робочі місця в Полтавській, Тернопільській, Івано-Франківській, Львівській та інших областях (аграрний сектор, промислові та туристичні підприємства).

За роки роботи нагороджений багатьма дипломами та відзнаками. Серед них: медаль «За освоєння надр Тюменської області», Золота відзнака Українського союзу промисловців і підприємців, Національна премія престижу «Особистість року» (2009 р.)

Втрата кожної такої людини як Іван Матішин – це неоціненна втрата для усієї України.

   У цей скорботний час висловлюємо щирі співчуття рідним, друзям-однодумцям, усім тим, хто гірко переживає втрату відданого сина тернопільської землі…

    Праця Івана Матієшина, його заслуги перед рідним народом слугуватимуть прикладом доброго християнина і патріота.

 Вічна йому пам’ять.

Володимир Погорецький.